mp:Draft Testen Kickstart Ontwikkelfase: verschil tussen versies
(→Uitvoering) |
(→Scenario's) |
||
Regel 27: | Regel 27: | ||
Voor elke test zijn er testscripts beschikbaar. Sommige scripts zijn openbaar gepubliceerd, andere kunnen opgevraagd worden per zorgtoepassing en systeemrol. | Voor elke test zijn er testscripts beschikbaar. Sommige scripts zijn openbaar gepubliceerd, andere kunnen opgevraagd worden per zorgtoepassing en systeemrol. | ||
Op de landingspagina documentatie leveranciers (Handboek) staat een verwijzing naar de inhoudelijke testscripts: [[mp:Medicatieoverdracht_Kickstart#TEST-_EN_VALIDATIEMATERIAAL|Test en validatiemateriaal]]. <br> | Op de landingspagina documentatie leveranciers (Handboek) staat een verwijzing naar de inhoudelijke testscripts: [[mp:Medicatieoverdracht_Kickstart#TEST-_EN_VALIDATIEMATERIAAL|Test en validatiemateriaal]]. <br> | ||
− | Infrastructurele en ketentestscripts kunnen opgevraagd worden bij het Validatieloket via BITS of de casemanager. | + | Infrastructurele en ketentestscripts worden op basis van rol en zorgtoepassing gegenereerd, deze kunnen opgevraagd worden bij het Validatieloket via BITS of de casemanager. |
=Resultaat= | =Resultaat= |
Versie van 17 feb 2023 om 14:39
Aan deze pagina wordt momenteel gewerkt. |
Tijdens de realisatie test de leverancier haar ontwikkelde product. Om ervoor te zorgen dat het product gereed is voor de volgende fase en de validatie gaat er op drie onderdelen getest worden: inhoud, infrastructuur en een ketentest.
Voor het testen door de leveranciers tijdens de testfase zal de leverancier gebruik maken van een set aan testmateriaal. Daarnaast zijn omgevingen beschikbaar waarmee de leverancier kan testen op inhoud of infrastructuur.
Inhoud
[verbergen]1 Voorbereiding
Om te kunnen testen tijdens de realisatie is het noodzakelijk dat de leverancier toegang heeft tot de benodigde tooling en omgevingen. Op de pagina Tooling & omgevingen Kickstart Medicatieoverdracht staat beschreven hoe een account of toegang aangevraagd kan worden.
2 Uitvoering
De leverancier test de software op drie onderdelen. Voor alle testen stelt het Validatieloket omgevingen beschikbaar.
Inhoud
De leverancier test aan de hand van kwalificatiescripts (c.q. testscripts) of de informatiestandaard op een correcte wijze is geïmplementeerd.
Infrastructuur
Tijdens de realisatie heeft de leverancier de beschikking over de acceptatieomgeving (XTO-1). In deze acceptatieomgeving kan de leverancier haar applicatie testen tegen een simulator. Deze omgeving is bedoeld voor leveranciers om alleen, of met elkaar, tijden de ontwikkeling te testen. Hiermee wordt het berichtenverkeer tijdens de implementatie van de software getest om te kijken of er voldaan wordt aan de eisen voor het LSP.
Ketentest
De leverancier kan tijdens de realisatie verschillende ketentests uitvoeren. Door middel van de ketentest wordt getest of het bericht goed wordt verwerkt binnen de keten en op de juiste manier bij de andere partij aankomt. Van de verschillende types ketentesten is er minimaal 1 verplicht:
- Testen met de simulator: verplicht om minstens 1 test uit te voeren.
- Goedgekeurde berichten van leveranciers: indien mogelijk
- Testen met andere leveranciers: indien mogelijk
3 Scenario's
Voor elke test zijn er testscripts beschikbaar. Sommige scripts zijn openbaar gepubliceerd, andere kunnen opgevraagd worden per zorgtoepassing en systeemrol.
Op de landingspagina documentatie leveranciers (Handboek) staat een verwijzing naar de inhoudelijke testscripts: Test en validatiemateriaal.
Infrastructurele en ketentestscripts worden op basis van rol en zorgtoepassing gegenereerd, deze kunnen opgevraagd worden bij het Validatieloket via BITS of de casemanager.
4 Resultaat
De leverancier geeft bij het Validatieloket aan dat de (stap) testen succesvol is doorlopen en ze klaar zijn om naar de volgende fase te gaan. De leverancier verzamelt zijn testresultaten en overlegt een testrapport waarmee aangetoond kan worden dat de testen succesvol zijn doorlopen.
Hierin moet minimaal terugkomen:
- De payload en de infrastructurele componenten
- De ketentest resultaten
5 Randvoorwaarden
- De benodigde accounts zijn aangevraagd door de leverancier
- De leverancier heeft toegang tot de testomgeving
- De testberichten en testscripts zijn door het programma beschikbaar gesteld
Inhoud
- Voor het testen van HL7v3 berichten tegen de simulator wordt gebruik gemaakt van de kwalificatiesimulator
- Voor het testen van HL7 FHIR berichten tegen de simulator wordt gebruik gemaakt van Touchstone
Infrastructuur & Ketentesten
- De leverancier maakt gebruik van de acceptatieomgeving (XTO-1) om te testen