az:V2024.01/Testscript Spoedsamenvatting 2 2 0: verschil tussen versies
(→Overzicht testscenario’s: links toegevoegd) |
k (→Overzicht testscenario’s) |
||
| Regel 69: | Regel 69: | ||
| Nr. || Testscenario || Doel van de test || Verwacht resultaat || Inhoudelijke gegevens | | Nr. || Testscenario || Doel van de test || Verwacht resultaat || Inhoudelijke gegevens | ||
|- | |- | ||
| − | | 1 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele labbepalingen van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele lab bepalingen || Verwerken van lab bepalingen || [[#Scenario | + | | 1 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele labbepalingen van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele lab bepalingen || Verwerken van lab bepalingen || [[#Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele labbepalingen van patiënt|6.1]] |
|- | |- | ||
| − | | 2 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele algemene bepalingen van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele algemene bepalingen || Verwerken van algemene bepalingen ||[[#Scenario | + | | 2 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele algemene bepalingen van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele algemene bepalingen || Verwerken van algemene bepalingen ||[[#Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele algemene bepalingen van patiënt|6.2]] |
|- | |- | ||
| − | | 3 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele contactmomenten van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele contactmomenten || Verwerken van contactmoment ||[[#Scenario | + | | 3 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele contactmomenten van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele contactmomenten || Verwerken van contactmoment ||[[#Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele contactmomenten van patiënt|6.3]] |
|- | |- | ||
| − | | 4 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele medicatieafspraken van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele medicatieafspraken || Verwerken van medicatieafspraken ||[[#Scenario | + | | 4 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele medicatieafspraken van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele medicatieafspraken || Verwerken van medicatieafspraken ||[[#Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele medicatieafspraken van patiënt|6.4]] |
|- | |- | ||
| − | | 5 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele contactverslagen van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele contactverslagen || Verwerken van contactverslagen ||[[#Scenario | + | | 5 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele contactverslagen van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele contactverslagen || Verwerken van contactverslagen ||[[#Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele contactverslagen van patiënt|6.5]] |
|- | |- | ||
| − | | 6 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele episodes van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele episodes || Verwerken van episodes ||[[#Scenario | + | | 6 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele episodes van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele episodes || Verwerken van episodes ||[[#Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele episodes van patiënt|6.6]] |
|- | |- | ||
| − | | 7 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele alerts van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele alerts voor ambulance en SEH, niet voor de meldkamer|| Verwerken van alerts ||[[#Scenario | + | | 7 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele alerts van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele alerts voor ambulance en SEH, niet voor de meldkamer|| Verwerken van alerts ||[[#Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele alerts van patiënt|6.7]] |
|- | |- | ||
| − | | 8 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele allergie/intoleranties van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele allergie/intoleranties voor ambulance en SEH, niet voor de meldkamer || Verwerken van allergie en/of intoleranties ||[[#Scenario | + | | 8 || Raadplegen/beschikbaarstellen actuele allergie/intoleranties van patiënt || Het ontvangen en verwerken van de actuele allergie/intoleranties voor ambulance en SEH, niet voor de meldkamer || Verwerken van allergie en/of intoleranties ||[[#Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele allergie/intoleranties van patiënt|6.8]] |
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Versie van 30 jan 2024 om 20:37
Inhoud
- 1 Doelgroep
- 2 Inleiding
- 3 Test-informatie
- 4 Testscript
- 5 Aandachtspunten voor inhoudelijke gegevens
- 6 Inhoudelijke gegevens
- 6.1 Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele labbepalingen van patiënt
- 6.2 Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele algemene bepalingen van patiënt
- 6.3 Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele contactmomenten van patiënt
- 6.4 Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele medicatieafspraken van patiënt
- 6.5 Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele contactverslagen van patiënt
- 6.6 Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele episodes van patiënt
- 6.7 Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele alerts van patiënt
- 6.8 Scenario - Raadplegen/beschikbaarstellen actuele allergie/intoleranties van patiënt
1 Doelgroep
De doelgroep van dit testscript is de leverancier die zich wil kwalificeren op de systeemrol raadplegen van een Spoedsamenvatting. Dit zijn leveranciers van meldkamersystemen (MKAS), Ambulancesystemen (AMBS) en SEH-systemen (ZIS) voor het raadplegen van het bericht.
2 Inleiding
2.1 Algemene informatie
Deze pagina beschrijft het te doorlopen script voor het testen van transactie ‘raadplegen spoedsamenvatting’ door de bedrijfsrollen:
- Meldkamer als raadpleger
- Ambulance als raadpleger
- Spoedeisende hulp als raadpleger
Er zijn drie berichten die de spoedsamenvatting bevatten in de richtlijn, waarbij de bovenstaande systemen de rol van ‘raadplegend’ systeem hebben:
| Bericht | Betekenis | Systeemrol | Nummer |
| Spoedsamenvatting van de huisarts (HIS) voor de meldkamer (MKAS) | Het MKAS bevraagt het LSP om een spoedsamenvatting te raadplegen | Acute Zorg Proces - Spoedsamenvatting Meldkamer Raadplegend [AZP-PMR] | 3 |
| Spoedsamenvatting van de huisarts (HIS) voor de ambulance (AMBS) | Het AMBS bevraagt het LSP om een spoedsamenvatting te raadplegen | Acute Zorg Proces - Spoedsamenvatting Ambulance Raadplegend [AZP-PAR] | 7 |
| Spoedsamenvatting van de huisarts voor de SEH | Het SEH bevraagt het HIS om een spoedsamenvatting te raadplegen | Acute Zorg Proces - Spoedsamenvatting SEH Raadplegend [AZP-PSR] | 11 |
Actuele informatie over de informatiestandaard is te vinden via de Landingspagina Acute Zorg - Nictiz [1]
3 Test-informatie
3.1 Algemeen
Voor de uitwisseling worden HL7 CDA documentberichten gebruikt. Voor het testen van systeemrollen is ART-DECOR als testsimulator beschikbaar. De testsimulator kan berichten verzenden, ontvangen en logt alle berichten. Tijdens een intake voor het kwalificeren wordt uitgelegd hoe gebruik gemaakt kan worden van de testsimulator.
- Het testen geeft de mogelijkheid om de technische berichten op te vragen door middel van een query.
- Het advies is om de relevante scenario's te testen.
3.2 Testaanpak
Houd tijdens het testen de bevindingen bij van de uitgevoerde tests. Analyseer de bevindingen, corrigeer fouten waar nodig en test opnieuw.
4 Testscript
4.1 Uit te voeren stappen
De volgende stappen moeten worden uitgevoerd:
1. Stuur een context specifieke vraag uit ten behoeve van het opvragen van de bouwstenen, met de volgende instellingen:
| Toepassing | Contextcode | Rol zorgverlener | Patiënt BSN |
| Acute Zorg – PS | PSAMB | Ambulance | 999911624 |
| Acute Zorg – PS | PSSEH | SEH | 999911624 |
| Acute Zorg – PS | PSMKA | Meldkamer | 999910528 |
2. De tester vangt het bericht met de context specifieke vraag af in de simulator.
3. De testsimulator stuurt een bouwsteeninformatie naar het XIS. Voor de meldkamer als bevragende partij ontbreken de alert en allergieën/intoleranties bouwstenen, en wordt een ander BSN (zie hierboven) gebruikt.
4. Verwerk de specifieke patiëntgegevens en individuele bouwstenen en controleer op juistheid.
4.2 Overzicht testscenario’s
| Nr. | Testscenario | Doel van de test | Verwacht resultaat | Inhoudelijke gegevens |
| 1 | Raadplegen/beschikbaarstellen actuele labbepalingen van patiënt | Het ontvangen en verwerken van de actuele lab bepalingen | Verwerken van lab bepalingen | 6.1 |
| 2 | Raadplegen/beschikbaarstellen actuele algemene bepalingen van patiënt | Het ontvangen en verwerken van de actuele algemene bepalingen | Verwerken van algemene bepalingen | 6.2 |
| 3 | Raadplegen/beschikbaarstellen actuele contactmomenten van patiënt | Het ontvangen en verwerken van de actuele contactmomenten | Verwerken van contactmoment | 6.3 |
| 4 | Raadplegen/beschikbaarstellen actuele medicatieafspraken van patiënt | Het ontvangen en verwerken van de actuele medicatieafspraken | Verwerken van medicatieafspraken | 6.4 |
| 5 | Raadplegen/beschikbaarstellen actuele contactverslagen van patiënt | Het ontvangen en verwerken van de actuele contactverslagen | Verwerken van contactverslagen | 6.5 |
| 6 | Raadplegen/beschikbaarstellen actuele episodes van patiënt | Het ontvangen en verwerken van de actuele episodes | Verwerken van episodes | 6.6 |
| 7 | Raadplegen/beschikbaarstellen actuele alerts van patiënt | Het ontvangen en verwerken van de actuele alerts voor ambulance en SEH, niet voor de meldkamer | Verwerken van alerts | 6.7 |
| 8 | Raadplegen/beschikbaarstellen actuele allergie/intoleranties van patiënt | Het ontvangen en verwerken van de actuele allergie/intoleranties voor ambulance en SEH, niet voor de meldkamer | Verwerken van allergie en/of intoleranties | 6.8 |
5 Aandachtspunten voor inhoudelijke gegevens
5.1 Persoonsgegevens
Er is een fictief BSN (fBSN) voor testdoeleinden in de persoonsgegevens opgenomen.
5.2 Variabele T datum
Test- en kwalificatiescenario's werken vaak met relatieve datums, die ervoor zorgen dat scenario's niet gedateerd raken. Een datum 'volgende week' blijft zodoende altijd in de toekomst. Om dit te vertalen naar concrete datums die gebruikt worden tijdens het testen en kwalificeren wordt gewerkt met de zogenaamde T-datum. Als ergens staat T – 10m betekent dit: 10 minuten eerder dan die afgesproken datum/tijd.