mp:VDraft3.0 testgegevens medicatiegegevens ontvangen MTD: verschil tussen versies

Uit informatiestandaarden
Ga naar: navigatie, zoeken
(vervanging; terug naar werkpagina)
(Scenarioset 11: toedieningen - diverse inhoud: overviews geplaatst)
Regel 46: Regel 46:
 
T is de datum die voor het testen wordt gebruikt. Als ergens staat T – 100D betekent dit: 100 dagen eerder dan die afgesproken datum.<br>
 
T is de datum die voor het testen wordt gebruikt. Als ergens staat T – 100D betekent dit: 100 dagen eerder dan die afgesproken datum.<br>
 
Gebruiksperiode ingangsdatum en einddatum: in het testmateriaal wordt uitgegaan van de gehele dag T. Dit komt neer op ingangsdatum {00:00:00} '''tot en met''' einddatum {23:59:59}.
 
Gebruiksperiode ingangsdatum en einddatum: in het testmateriaal wordt uitgegaan van de gehele dag T. Dit komt neer op ingangsdatum {00:00:00} '''tot en met''' einddatum {23:59:59}.
 +
 +
== Scenarioset 2:  ==
 +
=== Scenario’s ===
 +
 +
{{#lst:mp:VDraft3.0.0_testgegevens_medicatiegegevensMGSMGO_MTD_addendum|overview-MGB-2}}
 +
 +
 +
== Scenarioset 3:  ==
 +
=== Scenario’s ===
 +
 +
{{#lst:mp:VDraft3.0.0_testgegevens_medicatiegegevensMGSMGO_MTD_addendum|overview-MGB-3}}
 +
 +
== Scenarioset 6:  ==
 +
=== Scenario’s ===
 +
 +
{{#lst:mp:VDraft3.0.0_testgegevens_medicatiegegevensMGSMGO_MTD_addendum|overview-MGB-6}}
 +
 +
== Scenarioset 7:  ==
 +
=== Scenario’s ===
 +
 +
{{#lst:mp:VDraft3.0.0_testgegevens_medicatiegegevensMGSMGO_MTD_addendum|overview-MGB-7}}
 +
 +
== Scenarioset 10: toedieningen - diverse inhoud ==
 +
=== Scenario’s ===
 +
 +
{{#lst:mp:VDraft3.0.0_testgegevens_medicatiegegevensMGSMGO_MTD_addendum|overview-MGR-10}}
  
 
== Scenarioset 11: toedieningen - diverse inhoud ==
 
== Scenarioset 11: toedieningen - diverse inhoud ==

Versie van 13 jun 2024 om 13:06


Naar nictiz.nl

Terug naar alle testscenario's in draft

1 Inleiding

Dit document biedt de mogelijkheid voor het testen van de systeemrol:

  • MedicatieGegevens Ontvangend systeem (MP-MGO) medicatietoediening.

De doelgroep van dit document is de leverancier die zelfstandig testen uitvoert ter voorbereiding op de kwalificatie
Het testen geeft de mogelijkheid om de technische berichten te controleren. Visuele controle van screenshots is geen onderdeel van het testen.

De testmaterialen kunnen worden aangevuld en gewijzigd (n.a.v. bevindingen).
Deze aanpassingen worden vermeld in de documenthistorie.

Feedback en bevindingen op het testmateriaal? : validatie@medicatieoverdracht.nl

2 Uit te voeren stappen

Voer – voor ieder scenario in de 'Scenarioset' hoofdstukken – de volgende stappen uit:

  1. De simulator verstuurt een ‘Medicatiegegevens sturen’ bericht (de inhoud van het bericht is te vinden in de paragraaf 'inhoudelijke gegevens').
  2. Ontvang het ‘Medicatiegegevens sturen’ bericht en toon de gegevens uit het bericht op het scherm.
  3. Beantwoord de kwalificatiesimulator met een ‘ontvangstbevestiging’ bericht.

3 Leeswijzer

Ieder navolgend hoofdstuk beschrijft een set scenario’s met steeds dezelfde paragraafindeling:

  1. Scenario’s
  2. Inhoudelijke gegevens

3.1 Scenario's

In deze paragraaf zijn alle scenario's van het betreffende hoofdstuk beschreven.

De kolom 'beschrijving' geeft aan wat de testcase is en kan tevens aanvullende informatie en instructies bevatten.
Bij elk scenario staan de id's van de Medicamenteuze Behandeling en de bouwstenen vermeld zoals die ook terug te vinden zijn in de paragraaf "Inhoudelijke gegevens" van het betreffende hoofdstuk.

3.2 Inhoudelijke gegevens

Dit onderdeel bevat de ‘Persoonsgegevens’ zoals naam, adres en woonplaats, maar ook een (fictief) Burgerservicenummer (BSN). Daarnaast bevat deze paragraaf de specifieke gegevens die de leverancier ontvangt als medicatiegegevens ontvangend systeem. Dit zijn de gegevens voor medicatietoediening.

3.3 Gebruikersschermen

Hoe de gebruikersschermen van een systeem er precies uitzien, is vrij in te vullen (immers: juist gebruikersvriendelijkheid is iets waarop leveranciers moeten kunnen concurreren), mits alle informatie in de juiste samenhang met de juiste semantiek (betekenis) is terug te vinden. Dit betekent dat bouwstenen behorende bij dezelfde medicamenteuze behandeling als zodanig herkenbaar moeten zijn. Een applicatie hoeft niet de (technische) identificatie van een MBH te tonen (noch die van andere bouwstenen), maar wel de uitwerking daarvan: namelijk in samenhang getoonde bouwstenen en bouwsteen instantiaties. Samenhang en correcte verwerking is onder andere belangrijk voor de medicamenteuze behandeling (MBH), wijzigingen en stops.

3.4 Datum T

T is de datum die voor het testen wordt gebruikt. Als ergens staat T – 100D betekent dit: 100 dagen eerder dan die afgesproken datum.
Gebruiksperiode ingangsdatum en einddatum: in het testmateriaal wordt uitgegaan van de gehele dag T. Dit komt neer op ingangsdatum {00:00:00} tot en met einddatum {23:59:59}.

4 Scenarioset 2:

4.1 Scenario’s

Scenario Screenshots? Beschrijving MBH id MTD id
2.1 Medicatietoediening met de toelichting gevuld MBH_300_toelichting-tmgs MBH_300_toelichting_MTD-tmgs
2.2 Medicatietoediening met een afwijkende toedieningsweg MBH_300_Toedieningsweg-tmgs MBH_300_Toedieningsweg_MTD-tmgs


5 Scenarioset 3:

5.1 Scenario’s

Scenario Screenshots? Beschrijving MBH id MTD id
3.11 Een MTD wordt opgeschort en vervolgens later toegediend MBH_300_MTDopschorten-tmgs MBH_300_MTDopschorten_MTD1-tmgs
MBH_300_MTDopschorten_MTD2-tmgs
3.12 Een MTD wijkt af van de MA/TA met de toegediende hoeveelheid mbh_300_AfwijkendeToediening-tmgs mbh_300_AfwijkendeToediening_MTD_normaal-tmgs
mbh_300_AfwijkendeToediening_MTD_afwijkendeQty-tmgs
3.13 Een extra MTD voor de juiste hoeveelheid MBH_300_CorrectieToediening -tmgs MBH_300_CorrectieToediening_MTD_normaal-tmgs
MBH_300_CorrectieToediening_MTD_extraHoeveelheid-tmgs
3.14 MTD correctie met negatieve hoeveelheid MBH_300_CorrectieOpToediening-tmgs MBH_300_CorrectieOpToediening_MTD_verkeerdeQty-tmgs
MBH_300_CorrectieOpToediening_correctie_MTD-tmgs
MBH_300_CorrectieOpToediening_CorHoeveelh_MTD-tmgs


6 Scenarioset 6:

6.1 Scenario’s

Scenario Screenshots? Beschrijving MBH id MTD id
6.13 Toedieningssnelheid en prikplaklocatie met lateraliteit MBH_300_toedieningssnelheid-tmgs MBH_300_toedieningssnelheid_MTD-tmgs
6.14 Prikplaklocatie zonder lateraliteit MBH_300_toedieningsduur-tmgs MBH_300_toedieningsduur_MTD-tmgs


7 Scenarioset 7:

7.1 Scenario’s

Scenario Screenshots? Beschrijving MBH id MTD id
7.1 Maak screenshot(s) waarop zichtbaar is dat er ingrediënten ingevoerd/gekozen kunnen worden Alle ingrediënten MBH_300_magistraalalleingredienten-tmgs MBH_300_magistraalalleingredienten_MTD-tmgs
7.2 Maak screenshot(s) waarop zichtbaar is dat er een ingrediënt ingevoerd/gekozen kan worden Actief ingrediënt MBH_300_magistraalactieveingredient-tmgs MBH_300_magistraalactieveingredient_MTD-tmgs
7.3 Maak screenshot(s) waarop zichtbaar is dat het eigen artikel gekozen wordt 90 miljoen nummer MBH_300_magistraal90miljoennr-tmgs MBH_300_magistraal90miljoennr_MTD-tmgs
7.4 Maak screenshot(s) waarop zichtbaar is dat het vrije tekst product gekozen wordt Vrije tekst product MBH_300_vrijetekstproduct-tmgs MBH_300_vrijetekstproduct_MTD-tmgs


8 Scenarioset 10: toedieningen - diverse inhoud

8.1 Scenario’s

Scenario Beschrijving MBH id MTD id
10.1 ZI-nr geneesmiddel MBH_300_ZINRvoorschrijven-tmgs MBH_300_ZINRvoorschrijven_MTD-tmgs


9 Scenarioset 11: toedieningen - diverse inhoud

9.1 Scenario’s

Scenario Beschrijving MBH id MTD id
11.1 Toediening met relatie naar WDS MBH_300_wdsmtd1-tmgs MBH_300_wdsmtd1_MTD-tmgs


9.2 Inhoudelijke gegevens

Patiënt
Gegevenselement Waarde
Naamgegevens
Initialen M.
Naamgebruik Eigen geslachtsnaam (code = 'NL1' in codeSystem 'ZIB Naamgebruik')
Geslachtsnaam
Achternaam XXX_Pherai
Identificatienummer 999900870 [BSN]
Geboortedatum 1 nov 1985
Geslacht Vrouw (code = 'F' in codeSystem 'HL7 AdministrativeGender')


9.2.1 Scenario 11.1 - MBH_300_wdsmtd1-tmgs

Medicatietoediening MBH_300_wdsmtd1_MTD-tmgs
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_300_wdsmtd1_MTD-tmgs (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.18629005.1)
RegistratieDatumTijd T - 20 dagen om 20:30 uur
ToedieningsDatumTijd T - 20 dagen om 20:30 uur
ToegediendeHoeveelheid
Aantal 2
Eenheid stuks (code = '245' in codeSystem 'G-Standaard thesaurus basiseenheden')
Toedieningsweg oraal (code = '9' in codeSystem 'G-Standaard Toedieningswegen (tabel 7)')
Toediener
Zorgverlener Zie Zorgverlener: PETER_VAN_PULVER
Geneesmiddel - primaire code ACENOCOUMAROL CF TABLET 1MG (code = '856126' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Geneesmiddel - generiekere code ACENOCOUMAROL TABLET 1MG (code = '7323' in codeSystem 'G-Standaard PRK')
Geneesmiddel - generiekere code ACENOCOUMAROL TABLET 1MG (code = '20303' in codeSystem 'G-Standaard GPK')
RelatieMedicatieafspraak
Identificatie MBH_300_wdsmtd1_MA-tmgs (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.16076005.1)
RelatieToedieningsafspraak
Identificatie MBH_300_wdsmtd1_TA-tmgs (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.422037009.1)
RelatieWisselendDoseerschema
Identificatie MBH_300_wdsmtd1_WDS_opstartschema-tmgs (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.632.1)
MBH identificatie MBH_300_wdsmtd1-tmgs (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)

9.2.2 Bouwstenen

Bouwstenen
Gegevenselement Waarde
Zorgverlener PETER_VAN_PULVER
ZorgverlenerIdentificatienummer 000001111 (in identificerend systeem: UZI Personen)
Naamgegevens Peter van Pulver
Specialisme Huisartsen, niet nader gespecificeerd (code = '0100' in codeSystem 'COD016-VEKT Vektis Zorgverlenersspecificatie (subberoepsgroep)')
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder Zie Zorgaanbieder: HUISARTSENPRAKTIJK_PULVER_EN_PARTNERS
Zorgaanbieder HUISARTSENPRAKTIJK_PULVER_EN_PARTNERS
ZorgaanbiederIdentificatienummer 00001111 (in identificerend systeem: URA)
OrganisatieNaam Huisartsenpraktijk Pulver & Partners
Adresgegevens Werkadres: Dorpsstraat 1 1234AA Ons Dorp



10 Scenarioset 13: relatie contact en episode

10.1 Scenario’s

Scenario Beschrijving MBH id MTD id
13.4 Contact Episode MBH_300_contactepisode-tmgs MBH_300_contactepisode_MTD1-tmgs


10.2 Inhoudelijke gegevens

Patiënt
Gegevenselement Waarde
Naamgegevens
Initialen H.
Naamgebruik Eigen geslachtsnaam (code = 'NL1' in codeSystem 'ZIB Naamgebruik')
Geslachtsnaam
Achternaam XXX_Hoek
Identificatienummer 999900638 [BSN]
Geboortedatum 5 nov 1963
Geslacht Man (code = 'M' in codeSystem 'HL7 AdministrativeGender')


10.2.1 Scenario 13.4 - MBH_300_contactepisode-tmgs

Medicatietoediening MBH_300_contactepisode_MTD1-tmgs
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_300_contactepisode_MTD1-tmgs (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.18629005.1)
RegistratieDatumTijd T - 20 dagen om 20:30 uur
ToedieningsDatumTijd T - 20 dagen om 20:30 uur
ToegediendeHoeveelheid
Aantal 2
Eenheid stuk (code = '245' in codeSystem 'G-Standaard thesaurus basiseenheden')
Toedieningsweg ORAAL (code = '9' in codeSystem 'G-Standaard Toedieningswegen (tabel 7)')
Toediener
Zorgverlener Zie Zorgverlener: PETER_VAN_PULVER
Geneesmiddel - primaire code ACENOCOUMAROL CF TABLET 1MG (code = '856126' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Geneesmiddel - generiekere code ACENOCOUMAROL TABLET 1MG (code = '7323' in codeSystem 'G-Standaard PRK')
Geneesmiddel - generiekere code ACENOCOUMAROL TABLET 1MG (code = '20303' in codeSystem 'G-Standaard GPK')
RelatieMedicatieafspraak
Identificatie MBH_300_contactepisode_MA-tmgs (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.16076005.1)
RelatieWisselendDoseerschema
Identificatie MBH_300_QA1_WDS1-tmgs (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.632.1)
RelatieContact
Identificatienummer MBH_300_contactepisode_CONTACT2 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.66.2709)
RelatieZorgepisode
Identificatienummer MBH_300_contactepisode_EPISODE1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.66.9200)
MBH identificatie MBH_300_contactepisode-tmgs (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)

10.2.2 Bouwstenen

Bouwstenen
Gegevenselement Waarde
Zorgverlener PETER_VAN_PULVER
ZorgverlenerIdentificatienummer 000001111 (in identificerend systeem: UZI Personen)
Naamgegevens Peter van Pulver
Specialisme Huisartsen, niet nader gespecificeerd (code = '0100' in codeSystem 'COD016-VEKT Vektis Zorgverlenersspecificatie (subberoepsgroep)')
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder Zie Zorgaanbieder: HUISARTSENPRAKTIJK_PULVER_EN_PARTNERS
Zorgaanbieder HUISARTSENPRAKTIJK_PULVER_EN_PARTNERS
ZorgaanbiederIdentificatienummer 00001111 (in identificerend systeem: URA)
OrganisatieNaam Huisartsenpraktijk Pulver & Partners
Adresgegevens Werkadres: Dorpsstraat 1 1234AA Ons Dorp


11 Documenthistorie

Datum Omschrijving
2023-03-02 publicatie


Deze pagina maakt gebruik van diverse sections uit addendum 'database': testgegevens medicatiegegevens MGS/MGO medicatietoediening addendum.