Landingspagina Labuitwisseling: verschil tussen versies
(→Actuele versie voor Functioneel Ontwerp) |
(→INLEIDING) |
||
| Regel 1: | Regel 1: | ||
__NUMBEREDHEADINGS__ | __NUMBEREDHEADINGS__ | ||
| − | == | + | ==Inleiding== |
<!--Deze pagina geeft een overzicht van de publicaties van de informatiestandaard Labuitwisseling.--> | <!--Deze pagina geeft een overzicht van de publicaties van de informatiestandaard Labuitwisseling.--> | ||
| − | Op deze pagina vindt u een overzicht van relevante publicaties over | + | Op deze pagina vindt u een overzicht van relevante publicaties over de informatiestandaard Uitwisseling laboratoriumgegevens en de betrokkenheid bij het programma Medicatieoverdracht, de Nederlandse Labcodeset, . Deze documenten ondersteunen zowel gebruikers als beheerders bij het toepassen en beheren van de standaarden rondom gegevensuitwisseling van laboratoriumuitslagen. |
| − | |||
| − | |||
===Nederlandse Labcodeset=== | ===Nederlandse Labcodeset=== | ||
De Nederlandse Labcodeset ([https://www.labterminologie.nl/art-decor/labconcepts Nederlandse Labcodeset]) biedt een gestandaardiseerde manier om laboratoriumgegevens eenduidig vast te leggen en uit te wisselen. Deze set is bedoeld voor laboratoria en zorgaanbieders die laboratoriuminformatie digitaal willen delen volgens afgesproken standaarden. | De Nederlandse Labcodeset ([https://www.labterminologie.nl/art-decor/labconcepts Nederlandse Labcodeset]) biedt een gestandaardiseerde manier om laboratoriumgegevens eenduidig vast te leggen en uit te wisselen. Deze set is bedoeld voor laboratoria en zorgaanbieders die laboratoriuminformatie digitaal willen delen volgens afgesproken standaarden. | ||
| − | Voor gebruikers | + | {| class="wikitable" |
| − | + | |- | |
| − | + | ! Voor gebruikers !! Voor beheerders | |
| − | + | |- | |
| − | + | | [https://informatiestandaarden.nictiz.nl/wiki/Toelichting_op_browser_van_Nederlandse_Labcodeset Toelichting op browser van Nederlandse Labcodeset]|| [https://informatiestandaarden.nictiz.nl/wiki/lc:Labcodeset_onderhoud Technisch beheer] | |
| − | + | |- | |
| − | + | | [https://informatiestandaarden.nictiz.nl/wiki/lc:Labcodeset_handleiding_Eenheid_van_Taal_in_laboratoriumgeneeskunde Toelichting op het dossier Eenheid van Taal in laboratoriumgeneeskunde]|| Functioneel beheer: volgt | |
| − | + | |} | |
| − | ===Medicatieoverdracht Beproeving | + | ===Medicatieoverdracht Beproeving Labwaarden=== |
| − | De leveranciers betrokken bij, of geïnteresseerd in het programma Medicatieoverdracht en de Beproeving | + | De leveranciers betrokken bij, of geïnteresseerd in het programma Medicatieoverdracht en de Beproeving Labwaarden kunnen voor meer informatie terecht op [[Lab:Medicatieoverdracht AanvullendeBeproeving|een aanvullende pagina over Medicatieoverdracht Beproeving Lab]] |
==INFORMATIESTANDAARD== | ==INFORMATIESTANDAARD== | ||
Versie van 2 jun 2026 om 09:58
Inhoud
1 Inleiding
Op deze pagina vindt u een overzicht van relevante publicaties over de informatiestandaard Uitwisseling laboratoriumgegevens en de betrokkenheid bij het programma Medicatieoverdracht, de Nederlandse Labcodeset, . Deze documenten ondersteunen zowel gebruikers als beheerders bij het toepassen en beheren van de standaarden rondom gegevensuitwisseling van laboratoriumuitslagen.
1.1 Nederlandse Labcodeset
De Nederlandse Labcodeset (Nederlandse Labcodeset) biedt een gestandaardiseerde manier om laboratoriumgegevens eenduidig vast te leggen en uit te wisselen. Deze set is bedoeld voor laboratoria en zorgaanbieders die laboratoriuminformatie digitaal willen delen volgens afgesproken standaarden.
| Voor gebruikers | Voor beheerders |
|---|---|
| Toelichting op browser van Nederlandse Labcodeset | Technisch beheer |
| Toelichting op het dossier Eenheid van Taal in laboratoriumgeneeskunde | Functioneel beheer: volgt |
1.2 Medicatieoverdracht Beproeving Labwaarden
De leveranciers betrokken bij, of geïnteresseerd in het programma Medicatieoverdracht en de Beproeving Labwaarden kunnen voor meer informatie terecht op een aanvullende pagina over Medicatieoverdracht Beproeving Lab
2 INFORMATIESTANDAARD
Tot de informatiestandaard behoren: het functioneel ontwerp (FO), het technisch ontwerp (TO), de dataset en transacties in ART-DECOR. Daarnaast is test- en kwalificatiemateriaal beschikbaar voor softwareleveranciers. In de Releasenotes staan alle huidige en voorgaande aanpassingen aan de informatiestandaard.
2.1 Release Notes
De releasenotes vindt u via de pagina Release Notes.
3 ONTWERPEN
De volgende ART-DECOR publicaties, Functionele- en Technische ontwerpen zijn beschikbaar van de informatiestandaard Uitwisseling Laboratoriumgegevens.
NB: Het versienummer van het functionele / technisch ontwerp hoeft niet gelijk op te gaan met het versienummer van de informatiestandaard. Een aanpassing in ART-DECOR resulteert niet altijd in een aangepast functioneel / technisch ontwerp en vice versa.
3.1 Actueel ART-DECOR
Er zijn momenteel drie actuele ontwerpen beschikbaar:
- Informatiestandaard Labuitwisseling V3.0.0-beta 2| Lab2Lab & Lab2PublicHealth, & Lab2Zorg voor Kickstart programma Medicatieoverdracht) (ART-DECOR)
- Informatiestandaard Labuitwisseling V3.0.0-beta 4| Lab2Zorg (ART-DECOR)
- Informatiestandaard Labuitwisseling V1.0.0-beta 2| Lab2Patient (ART-DECOR)
Lab2Patiënt is los van de andere domeinen opgezet. De reden daarvan is dat het gaat om een nieuw onderdeel van de informatiestandaard Labuitwisseling, met een eigen versiebeheer.
In het verleden werden Lab2PublicHealth, Lab2Lab en Lab2Zorg gezamenlijk gepubliceerd. Door onverwachte problemen met ART-DECOR is dat nu helaas niet mogelijk. Lab2Zorg is daarom apart gepubliceerd.
Beta.2 is alleen bedoeld voor Lab2PublicHealth en Lab2Lab. ART-DECOR biedt helaas niet de mogelijkheid om een actieve publicatie te wijzigen. Lab2Zorg is daarom nog hier te vinden. Indien mogelijk worden deze drie domeinen bij de eerstvolgende release op ART-DECOR weer gebundeld.
3.1.1 Vorige versie(s)
- Informatiestandaard Labuitwisseling V3.0.0-beta (ART-DECOR)
- Informatiestandaard Labuitwisseling V2.0.0
- Informatiestandaard Labuitwisseling V1.6.1
- Informatiestandaard Labuitwisseling V1.5
- Informatiestandaard Labuitwisseling V1.4
- Informatiestandaard Labuitwisseling Release 2017
Versies ouder dan Informatiestandaard Labuitwisseling V3.0.0-beta zijn hier te vinden.
3.2 Actuele Ontwerpen
De technische ontwerpen zijn, indien ontwikkeld, ook via de onderstaande functionele ontwerpen te bereiken.
3.2.1 Actuele versie voor Functioneel Ontwerp
- Ontwerp Lab2Lab V1.0.2
- Ontwerp Lab2Publichealth V1.0.0
- Ontwerp Lab2Zorg v3.0.2-beta.4
- Ontwerp Lab2Patient v1.0.1-beta.2
3.2.2 Actuele versie voor Technisch Ontwerp
3.2.3 Actuele versie voor MO Kickstart
3.2.4 Vorige versie(s)
- Ontwerp Lab2Patient v1.0.0-beta.2
- Ontwerp Lab2Zorg v3.0.1-beta.4
- Ontwerp Lab2Zorg v3.0.0-beta.4
- Ontwerp Lab2Zorg V3.0.0-beta.3
- Ontwerp Lab2Patient V1.0.0-beta
- Ontwerp Lab2Patiënt V2020.01
- Ontwerp Uitwisseling Laboratoriumgegevens V2.0.2
- Ontwerp Uitwisseling Laboratoriumgegevens V2.0.1
- Ontwerp Labwaardenoverdracht V2.0.0
- Ontwerp Labwaardenoverdracht V1.0.1
- Ontwerp Labwaardenoverdracht V1.0.0
4 TESTEN & KWALIFICATIE
Meer informatie en test/kwalificatiescripts vindt u via de pagina Testen en Kwalificatie Uitwisseling Laboratoriumgegevens