mp:Draft Testen Kickstart Testaanpak PGO: verschil tussen versies

Uit informatiestandaarden
Ga naar: navigatie, zoeken
Regel 10: Regel 10:
 
==Binnen scope==
 
==Binnen scope==
 
==Buiten scope==
 
==Buiten scope==
 +
* Hybride: Hybride testen zijn opgenomen in het Hybride testplan, wat betekent dat dit onderdeel al op een andere manier wordt afgedekt. De PGO-testaanpak richt zich specifiek op de werking en uitwisseling binnen PGO's en niet op de bredere hybride teststrategie.
 +
 +
* Ontwikkel: De ontwikkelfase is bedoeld voor leveranciers en ontwikkelaars om hun systemen te bouwen en technisch te testen. Dit valt buiten de PGO-testaanpak, omdat PGO-testen plaatsvinden in een latere fase, wanneer systemen al (grotendeels) ontwikkeld en klaar voor functionele validatie zijn.
 +
 +
* Reguliere raadplegen scripts: De reguliere raadpleeg-scripts hebben betrekking op de algemene uitwisseling van gegevens in zorgsystemen, los van het specifieke proces binnen PGO's. PGO's volgen een andere route voor het ophalen van gegevens, met een focus op patiënttoegang via MedMij-standaarden. Hierdoor vallen de standaard raadplegen-scripts buiten de specifieke PGO-testaanpak.
  
 
=Voorbereiding=
 
=Voorbereiding=

Versie van 30 jan 2025 om 14:56

Inleiding

Testdoel

Tijdens deze fase wordt aangetoond dat:

  • Medicatiegegevens succesvol worden uitgewisseld tussen PGO’s en XiS systemen.
  • Gegevens correct worden verwerkt en getoond.
  • PGO’s in staat zijn om medicatiegegevens accuraat op te vragen in verschillende volgordes (bijvoorbeeld scenario A/B/C of B/C/A) tussen XiS leveranciers.
  • Moet er nog rekening gehouden worden met verschillende bronnen? -> (MP9, 6.12, Edifact)

Scope

Binnen scope

Buiten scope

  • Hybride: Hybride testen zijn opgenomen in het Hybride testplan, wat betekent dat dit onderdeel al op een andere manier wordt afgedekt. De PGO-testaanpak richt zich specifiek op de werking en uitwisseling binnen PGO's en niet op de bredere hybride teststrategie.
  • Ontwikkel: De ontwikkelfase is bedoeld voor leveranciers en ontwikkelaars om hun systemen te bouwen en technisch te testen. Dit valt buiten de PGO-testaanpak, omdat PGO-testen plaatsvinden in een latere fase, wanneer systemen al (grotendeels) ontwikkeld en klaar voor functionele validatie zijn.
  • Reguliere raadplegen scripts: De reguliere raadpleeg-scripts hebben betrekking op de algemene uitwisseling van gegevens in zorgsystemen, los van het specifieke proces binnen PGO's. PGO's volgen een andere route voor het ophalen van gegevens, met een focus op patiënttoegang via MedMij-standaarden. Hierdoor vallen de standaard raadplegen-scripts buiten de specifieke PGO-testaanpak.

Voorbereiding

https://informatiestandaarden.nictiz.nl/wiki/mp:Draft_Testen_Kickstart_Proof_of_Concept_(PoC)_Consolidatie

Entry Criteria

Teststrategie

Testfasen

Testaanpak: Fase 1

Om de PGO's te laten testen zal het eindresultaat van de consolidatiescripts van stap 5 (fase 1 & 2) als uitgangssituatie worden gebruikt voor de PGO scripts. Vanuit de eindsituatie van de consolidatiescripts kunnen we gaan testen voor de PGO’s. Aan het einde van ieder script zal er een eindsituatie zijn in combinatie met BSN's. Er zullen verschillende bouwstenen beschikbaar zijn per BSN. Deze bouwstenen zullen moeten worden opgevraagd door de PGO's in verschillende volgordes. Deze volgordes zijn nader te bepalen. Het is de bedoeling dat deze volgordes op de minst gunstige manier worden opgesteld zodat goed getest kan worden of de PGO's er uiteindelijk een kloppend verhaal van kunnen maken. Deze volgorders zullen verder in deze testaanpak worden beschreven.

Deze testaanpak zal gemaakt worden voor fase 1 en 2. Voor fase 3 gaat hoogstwaarschijnlijk parasoft ingezet moeten worden tijdens de consolidatie. Dus voor de de PGO’s zal ook parasoft ingezet moeten worden voor fase 3 aangezien er geen uitgangssituatie zal zijn gecreëerd door BSN’s met leveranciers.

Testplanning

Hieronder zijn de bouwstenen weergegeven die opvraagbaar zijn vanuit consolidatie MBH B. Wanneer MBH B script 1 + 2 van consolidatie fase 1 zijn uitgevoerd is er een uitgangssituatie gecreëerd voor de scripts voor de PGO’s. De PGO's kunnen de onderstaande bouwstenen opvragen.

MBH B:

Uitgangssituatie:

  1. Voorschrijver 1: Stop-MGB B.2
  2. Voorschrijver 2: MA B.2 & MGB B.2
  3. Verstrekker: TA B.2 & Stop-TA B.2

Volgorde te testen: 1, 3, 2

Hieronder is te zien bij welk systeem een bepaalde bouwsteen op te vragen is. Hierboven staan de bouwstenen genummerd. Er is een volgorde aangegeven waarin de bouwstenen opgevraagd moeten worden bij de verschillende systemen.

BSN Voorschrijver 1 Voorschrijver 2 Verstrekker
Script 1 X Stop-MGB B.2 MA B.2 & MGB B.2 TA B.2 & Stop-TA B.2

MBH C:

Uitgangssituatie:

  1. Voorschrijver 1: Stop-MA C.2
  2. Voorschrijver 2: MA C.2
  3. Verstrekker: TA C.2 & Stop-TA C.2

Volgorde te testen: 3, 1, 2

Hieronder is te zien bij welk systeem een bepaalde bouwsteen op te vragen is. Hierboven staan de bouwstenen genummerd. Er is een volgorde aangegeven waarin de bouwstenen opgevraagd moeten worden bij de verschillende systemen.

BSN Voorschrijver 1 Voorschrijver 2 Verstrekker
Script 1 X Stop-MA C.2 MA C.2 TA C.2 & Stop-TA C.2

Testontwerp

Testomgeving

Testdata

Hulpmiddelen (tools) en omgevingen

Testresultaten

Vragen/Acties