Lab:ReleaseNotes: verschil tussen versies
(→Vorige releases) |
(→Actuele release) |
||
| Regel 9: | Regel 9: | ||
| [https://nictiz.atlassian.net/browse/LAB-651 LAB-651] || Uitfasering van CDA templates voor Lab2Zorg|| ART-DECOR templates | | [https://nictiz.atlassian.net/browse/LAB-651 LAB-651] || Uitfasering van CDA templates voor Lab2Zorg|| ART-DECOR templates | ||
|- | |- | ||
| − | | [https://nictiz.atlassian.net/browse/LAB-649 LAB-649] || Verwijderen onderdeel Beschikbaarstellende Partij, met verwijzing naar zorgverlener en zorgaanbieder, uit de dataset || ART-DECOR dataset | + | | [https://nictiz.atlassian.net/browse/LAB-649 LAB-649] || Verwijderen onderdeel Beschikbaarstellende Partij, met verwijzing naar zorgverlener en zorgaanbieder, uit de dataset. Ook in paragraaf 3.2.2 tekst hierover verwijderd. || ART-DECOR dataset; Functioneel Ontwerp |
|- | |- | ||
| [https://nictiz.atlassian.net/browse/NSM-896 NSM-896] || Dataelement met boolean datatype IsUitbesteed is toegevoegd aan de dataset, FHIR profiel en aan test- en kwalificatiemateriaal || ART-DECOR dataset; FHIR-profiel; test- en kwalificatiemateriaal | | [https://nictiz.atlassian.net/browse/NSM-896 NSM-896] || Dataelement met boolean datatype IsUitbesteed is toegevoegd aan de dataset, FHIR profiel en aan test- en kwalificatiemateriaal || ART-DECOR dataset; FHIR-profiel; test- en kwalificatiemateriaal | ||
Versie van 17 dec 2025 om 13:22
Actuele release
Lab2Zorg v3.0.0-beta.4
| JIRA issue | Omschrijving | Componenten |
|---|---|---|
| LAB-654 | Toelichting over rectificatie in paragraaf 3.1.3 van FO versie 3.0.0-beta.3 verwijderd | Functioneel Ontwerp |
| LAB-651 | Uitfasering van CDA templates voor Lab2Zorg | ART-DECOR templates |
| LAB-649 | Verwijderen onderdeel Beschikbaarstellende Partij, met verwijzing naar zorgverlener en zorgaanbieder, uit de dataset. Ook in paragraaf 3.2.2 tekst hierover verwijderd. | ART-DECOR dataset; Functioneel Ontwerp |
| NSM-896 | Dataelement met boolean datatype IsUitbesteed is toegevoegd aan de dataset, FHIR profiel en aan test- en kwalificatiemateriaal | ART-DECOR dataset; FHIR-profiel; test- en kwalificatiemateriaal |
| LAB-600 | Dataelement met boolean datatype IsPointOfCare is toegevoegd aan de dataset, FHIR profiel en aan test- en kwalificatiemateriaal om aan te geven of een laboratoriumtest een point of care test is | ART-DECOR dataset; FHIR-profiel; test- en kwalificatiemateriaal |
Lab2Patient v1.0.0-beta.2
| JIRA issue | Omschrijving | Componenten |
|---|---|---|
| LAB-654 | Toelichting over rectificatie in paragraaf 3.1.4 van FO versie 1.0.0-beta.1 verwijderd | Functioneel Ontwerp |
| LAB-649 | Verwijderen onderdeel Beschikbaarstellende Partij, met verwijzing naar zorgverlener en zorgaanbieder, uit de dataset | ART-DECOR dataset |
| NSM-896 | Dataelement met boolean datatype IsUitbesteed is toegevoegd aan de dataset, FHIR profiel en aan test- en kwalificatiemateriaal om aan te geven of een laboratoriumtest is uitbesteed aan een ander laboratorium | ART-DECOR dataset; FHIR-profiel; test- en kwalificatiemateriaal |
| LAB-600 | Dataelement met boolean datatype IsPointOfCare is toegevoegd aan de dataset, FHIR profiel en aan test- en kwalificatiemateriaal om aan te geven of een laboratoriumtest een point of care test is | ART-DECOR dataset; FHIR-profiel; test- en kwalificatiemateriaal |
Lab2Lab v3.0.0-beta.2
Geen aanpassingen t.o.v. voorgaande release
Lab2Public Health v3.0.0-beta.2
Geen aanpassingen t.o.v. voorgaande release
Vorige releases
Versie 3.0.0-beta.3
Lab2zorg versie 3.0.0-beta.3
- Herstructurering van het bestaande test- en kwalificatiemateriaal voor lab2zorg
- Aanvulling van ontbrekend van test- en kwalificatiemateriaal voor de onderwerpen resultaatbericht, resultaatbericht op aanvraag en beschikbaarstellen
- Toevoeging van praktijkvoorbeelden aan het Functioneel ontwerp voor het onderdeel raadplegen. Dit betreft enkel een tekstuele wijziging.
- Toevoeging van afdelingen 'Brandwonden' en 'dialyse' in waardenlijst afdelingstype in de dataset.
- Toevoeging van herleidbaarheid van uitbesteed onderzoeken d.m.v. het uitbreiden van de dataset met veld 'IsUitbesteed onderzoek' 0.1/R (kardinaliteit/conformiteit)
- Dit betreft enkel een functionele uitbreiding. In het TO en FHIR-profiel is dit nog niet verwerkt.
- Toevoeging van POC-test d.m.v. het uitbreiden van de dataset met veld 'IsPointOfCareTest'
- Dit betreft enkel een functionele uitbreiding. In het TO en FHIR-profiel is dit nog niet verwerkt.
Lab2Patient versie 1.0.0-beta.1 ten behoeve van aanvullende beproeving lab voor MO
- Dataset in samenwerking met Patiëntenfederatie Nederland op te stellen
- FO en TO opgesteld
- Transacties beschikbaarstellen / raadplegen gemaakt op basis van de dataset
- Test- en kwalificatiemateriaal opgesteld die horen bij de transacties beschikbaarstellen / raadplegen
Versie 3.0.0-beta.2
Lab2zorg
In deze versie zijn twee nieuwe Lab2Zorg transacties toegevoegd ten behoeve van de kickstart van het programma Medicatieoverdracht. Deze nieuwe transacties zijn:
- Ontvangen Laboratoriumresultaten op aanvraag.
- Aanvragen Laboratoriumonderzoek (Deze transactie zal later worden gevuld).
Wijzigingen voor deze nieuwe transacties:
- Nieuwe dataset voor de transactie ‘Ontvangen Laboratoriumresultaten op aanvraag’ op basis van Zib release 2020 en middels een pre-adopt van de Zib AanvraagGegevens-v1.0 uit Zib Pre-publicatie 2022-1.
Lab2Lab & Lab2PublicHealth
Geen wijzigingen t.o.v. 3.0.0-beta.1.
Deze publicatie volgt de lijn zoals deze is besproken tijdens HL7 Working Group Meeting NL en verscheidene sessies met zorgverleners en leveranciers.