mp:Draft Testen Kickstart
Versie door Jasper Theunissen (overleg | bijdragen) op 14 feb 2023 om 17:04 (→Organisatie en planning)
Inhoud
1 Algemeen
Deze pagina is het startpunt voor de verschillende testen die uitgevoerd worden tijdens de Kickstart. Per testfase is er een aparte pagina beschikbaar met de benodigde informatie.
2 Testfasen
Uitwerking van de verschillende testfasen is terug te vinden op onderstaande pagina's:
| Realisatie | Proof of Concept | Laboratoriumtest | Praktijktest | |
|---|---|---|---|---|
| Omgeving | PTO | PTO | XTO | XTO |
| Uitgevoerd door |
|
|
|
|
| Test soort |
Testen tegen simulator
|
Testen in een Connectathon
|
Testen in een Connectathon
|
Decentrale (keten)testen
|
| Testscripts | Testmateriaal realisatie | LINK testmateriaal | LINK testmateriaal | LINK testmateriaal |
| Acceptant |
|
|
|
|
| Verwacht resultaat | Positief testrapport op basis van resultaat uit simulatoren | Positief testrapport door middel van Interoplab | Positief testrapport door middel van Interoplab | Positief testrapport op basis van de functionele testscripts |
3 Definities
- Use cases landschap (per samenwerkingsverband): Beschrijving van alle transacties (informatiestromen) die plaatsvinden tussen de zorgaanbieders en met patiënten in beide samenwerkingsverbanden. Dit vormt het uitgangspunt van alle testen in de Kickstart.
- Use case scenario's: Uitgeschreven scenario’s op basis van de transacties, zoals uitgewerkt in Landschap use cases per regio. Per situatie wordt beschreven welke zorgaanbieders zijn betrokken en welke inhoudelijke medicatie informatie geldt. Deze scenario's worden gebruikt voor de use case scenario testscripts.
- Use case scenario testscripts: Processtappen die worden doorlopen op basis van de opgestelde use case scenario’s. De processtappen worden doorlopen in de Proof of Concept en laboratoriumtest.
- Software specifieke testscripts: Beschrijving van de specifieke stappen die worden doorlopen binnen de zorginformatiesystemen van de zorgaanbieders.
- Acceptatiecriteria: Meetinstrument om te bepalen of voldaan is aan de afgesproken eisen voor functionaliteit en kwaliteit. De uitkomsten van de tests worden hierop getoetst, deze verschillen per testfase.
4 Hulpmiddelen (tools) en omgevingen
Ter ondersteuning van de testfases worden er verschillende tools en omgevingen beschikbaar gesteld:
- Zie testooling