Eerstelijns Zorg - test Nictiz - Huisartswaarneemsamenvatting met Behandelaanwijzing

Uit informatiestandaarden
Versie door Yvette Maes (overleg | bijdragen) op 20 feb 2026 om 11:49 (Nieuwe pagina aangemaakt met '__NOINDEX__ <!-- BACK TO TOP BUTTON --> <span id="BackToTop"></span> <div class="noprint" style="background-color:#FAFAFA; position:fixed; bottom:2%; right:0.5%; p...')
(wijz) ← Oudere versie | Huidige versie (wijz) | Nieuwere versie → (wijz)
Ga naar: navigatie, zoeken




Huisartswaarneming Eerstelijnszorg


1 Inleiding

1.1 Algemene informatie

Dit testscript is opgesteld op naam van Nictiz. De op te vragen onderdelen zijn waar mogelijk gekoppeld aan zorginformatiebouwstenen. Actuele informatie over de informatiestandaard van dit testscript kan je vinden via de hoofdpagina van AANPASSEN: naam informatiestandaard. Het testen geeft de mogelijkheid om de technische berichten te controleren. Visuele controle van schermafdrukken is geen onderdeel van het testen. Het advies is om alle relevante scenario's te testen. De testmaterialen kunnen worden aangevuld en gewijzigd.

1.2 Doelgroep

De doelgroep van dit testscript is de leverancier die zich wil voorbereiden op de kwalificatie voor het uitwisselen van de waarneemsamenvatting met de behandelaanwijzing. Dit testmateriaal is ontwikkeld voor de systeemrol:

  • Raadplegend/Beschikbaar stellen


Dit document beschrijft het te doorlopen script bij testen voor kwalificatie voor de systeemrol:

Vaste arts stelt waarneemsamenvatting beschikbaar voor waarnemend arts (vaste arts → waarnemend arts)

  • Professionele Samenvatting Beschikbaarstellend systeem (HWG-PSB) met of zonder Behandelaanwijzing

Waarnemend arts raadpleegt waarneemsamenvatting bij vaste arts (waarnemend arts → vaste arts)

  • Professionele Samenvatting Raadplegend systeem (HWG-PSR) met of zonder Behandelaanwijzing

1.3 Voorwaarden voor testen

Voor het uitvoeren van deze test gelden de algemene voorwaarden voor testen en kwalificeren bij Nictiz. Specifiek de onderstaande voorwaarden:

  • Kennis over de te gebruiken infrastructuur of het netwerk waarover uitgewisseld wordt en de toegang daartoe, inclusief authenticatie/autorisatie et cetera.
  • Kennis, begrip, en het naleven van de aandachtspunten zoals beschreven in dit document.
  • De testdocumentatie bevat de gegevens die de testende partij zelf invoert.
  • Kennis en begrip van de Informatiestandaard NaamInformatiestandaard


1.4 Begrippenlijst

Nictiz maakt gebruik van bepaalde afkortingen en termen. Meer informatie kan gevonden worden in deze algemene begrippenlijst. Daarnaast is er een thesaurus waarin begrippen kunnen worden opgezocht.


2 Test-informatie

Nictiz biedt leveranciers de mogelijkheid hun producten en diensten te testen op correcte implementatie van informatiestandaarden ter voorbereiding op de kwalificatie. Bij het uitvoeren van deze testen is het niet nodig om schermafbeeldingen te maken, maar kunnen behulpzaam zijn in het corrigeren van fouten. Daarnaast maakt het testen van infrastructurele eisen geen onderdeel uit van dit script.

2.1 Testaanpak

Houd tijdens het testen de bevindingen bij van de uitgevoerde tests. Analyseer de bevindingen, corrigeer fouten waar nodig en test opnieuw.

2.2 Tools voor testen/kwalificatie

2.2.1 ART-DECOR

Voor meer informatie over het testen met de simulator vanuit ART-DECOR: Testen met ART-DECOR.

  1. Maak het volgens de inhoudelijke gegevens de testpersoon aan.
  2. Stuur het technisch bericht richting de testsimulator.
  3. De testsimulator zal het bericht ontvangen en technisch valideren.
  4. Koppel het bericht aan de bijbehorende testsuite op de ‘Tests’ tab van de simulator.
  5. De testsimulator zal valideren of het bericht de verwachte inhoud heeft.


2.2.2 ConformanceLab

Nictiz stelt het testsysteem Conformancelab beschikbaar voor het testen van systeemrollen met bijbehorende informatiestandaarden als voorbereiding op het kwalificatieproces. (Kandidaat)deelnemers kunnen Conformancelab eveneens gebruiken in de ontwikkel- en testfase voor het vroegtijdig testen en/of valideren van de FHIR berichten.

Voor het aansluiten op ConformanceLab is een aparte handleiding beschikbaar.

3 Testscript

3.1 Uit te voeren stappen

Voer – voor ieder scenario – de volgende stappen uit:

Beschikbaarstellen

  1. Maak in het XIS de zorgverlener en zorgaanbieder aan, zoals beschreven in de inhoudelijke gegevens.
  2. Registreer in het XIS de persoonsgegevens voor de testpersonen zoals beschreven in de inhoudelijke gegevens.
  3. Maak in het XIS de "NAAM VAN DE GEGEVENS” voor deze personen aan, gebruik hiervoor de inhoudelijke gegevens.
  4. Start het raadplegen van de gegevens op vanaf de testsimulator (ConformanceLab.
  5. "NAAM VAN DE GEGEVENS” beschikbaarstellen zoals beschreven in het scenario. OPTIONEEL: Indien er query parameters beschreven zijn in het scenario: zorg dat de gevraagde selectie is toegepast op de gegevens.

Raadplegen

  1. Raadpleeg "NAAM VAN DE GEGEVENS” voor de testpersoon zoals beschreven in het scenario. OPTIONEEL: Indien er query parameters beschreven zijn in het scenario: maak een schermafdruk van de toegepaste selectie.
  2. De testsimulator (ConformanceLab) zal de "NAAM VAN SET GEGEVENS” beschikbaarstellen conform de inhoudelijke gegevens.
  3. Ontvang en verwerk (gestructureerd opslaan in database) de "NAAM VAN DE GEGEVENS” in het systeem.

3.2 Overzicht testscenario's

Nr Scenario Doel van test Verwacht resultaat Inhoudelijke gegevens
1 Minimaal bericht Het controleren of alle verplichte velden beschikbaar worden gesteld en geraadpleegd kunnen worden. Het bericht wordt succesvol beschikbaar gesteld en geraadpleegd conform de door de informatiestandaard verplichte velden. 5.1
2 Maximaal bericht Het controleren of alle verplichte velden inclusief alle optionele velden voor alle behandelgrenzen beschikbaar worden gesteld en geraadpleegd kunnen worden. Het bericht wordt succesvol beschikbaar gesteld en geraadpleegd conform de door de informatiestandaard verplichte en optionele velden. 5.2
3 Complex bericht Het controleren of alle verplichte velden inclusief alle optionele velden voor tegenstrijdige behandelgrenzen beschikbaar worden gesteld en geraadpleegd kunnen worden. Het bericht wordt succesvol beschikbaar gesteld en geraadpleegd conform de door de informatiestandaard verplichte en optionele velden. 5.3
4 Bericht zonder Behandelaanwijzing Het bericht wordt succesvol beschikbaar gesteld en geraadpleegd conform de door de informatiestandaard verplichte en optionele velden. Het bericht wordt succesvol beschikbaar gesteld en geraadpleegd conform de door de informatiestandaard verplichte en optionele velden. 5.4

4 Aandachtspunten voor inhoudelijke gegevens

4.1 Persoonsgegevens

Er is een fictief BSN (fBSN) voor testdoeleinden in de persoonsgegevens opgenomen. Dit is alleen bedoeld voor gebruik in het XIS (registratie van de testpersoon).

4.2 Variabele T-datum

Test- en kwalificatiescenario's werken vaak met relatieve datums, die ervoor zorgen dat scenario's niet gedateerd raken. Een datum 'volgende week' blijft zodoende altijd in de toekomst. Om dit te vertalen naar concrete datums die gebruikt worden tijdens het testen en kwalificeren wordt gewerkt met de zogenaamde T-datum.

Voor ConformanceLab geldt: De T datum is altijd de maandag van de week waarin je de tests van dit script uitvoert. Als ergens staat T-100 betekent dit dus: 100 dagen eerder dan de huidige maandag.

Voor de kwalificatieserver van ART-DECOR geldt: Als ergens staat T – 10D betekent dit: 10 dagen eerder dan die afgesproken datum/tijd. Het format is yyyy-mm-ddTuu:mm:ss“


5 Inhoudelijke gegevens

Voorbeeld | Persoon nummer X |
Begrip (bv Achternaam) Omschrijving (bv XXX_Baltus)
Begrip Omschrijving
Begrip Omschrijving
Begrip Omschrijving


5.1 Scenario - Minimaal

Bundel generieke huisartsoverdrachten
Gegevenselement Waarde
Patient XXX_Sauter
Naamgegevens
Geslachtsnaam
Achternaam XXX_vanHenegouwen
GeslachtsnaamPartner
AchternaamPartner Jong
Contactgegevens
Telefoonnummers
Telefoonnummer +31190531770
EmailAdressen
EmailAdres XXX_richardvanhenegwouen@gmail.com
Identificatienummer 555555112 (in identificerend systeem: BSN)
Geboortedatum 20 feb 1950
Geslacht Man (code = 'M' in codeSystem 'HL7 AdministrativeGender')
Zorgverlener UZI1
ZorgverlenerIdentificatienummer UZI1 (in identificerend systeem: UZI Personen)
Naamgegevens
Geslachtsnaam
Achternaam Vaste Huisarts 1
Contactgegevens
Telefoonnummers
Telefoonnummer +31434073576
EmailAdressen
EmailAdres vastehuisarts1@gmail.com
Zorgaanbieder
ZorgaanbiederIdentificatienummer URA1 (in identificerend systeem: URA)
OrganisatieNaam Gezondheidscentrum Aesculaap
Contactgegevens
Telefoonnummers
Telefoonnummer +31434073576
EmailAdressen
EmailAdres gezondheidscentrumaesculaap@gmail.com
Dossiergegevens
Gegevenselement Waarde
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 420250809 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Anders (code = '1' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling beademing (code = '40617009' in codeSystem 'SNOMED CT')
SpecificatieAnders Kortdurend bij een omkeerbare oorzaak (zoals longontsteking), niet bij chronisch respiratoir falen of bij progressieve neurologische aandoening.
MeestRecenteBespreekdatum 9 aug 2025
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: UZI1
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_Sauter

5.2 Scenario - Maximaal

Bundel generieke huisartsoverdrachten
Gegevenselement Waarde
Patient XXX_vanAnkeren
Naamgegevens
Voornamen Alfred
Initialen A
Roepnaam Alfred
Naamgebruik Eigen geslachtsnaam gevolgd door geslachtsnaam partner (code = 'NL4' in codeSystem 'ZIB Naamgebruik')
Geslachtsnaam
Voorvoegsels van
Achternaam XXX_vanAnkeren
GeslachtsnaamPartner
VoorvoegselsPartner de
AchternaamPartner Jong
Titels dr.
Adresgegevens
Straat Alderstraat
Huisnummer 2
Huisnummerletter B
Huisnummertoevoeging II
AanduidingBijNummer Bij (code = 'by' in codeSystem 'ZIB AanduidingBijNummer')
Postcode 1235 AB
Woonplaats IJsselstein
Gemeente Utrecht
Land Nederland (code = 'NL' in codeSystem 'ISO 3166-1 (alpha-2)')
AdditioneleInformatie Rechter ingang
AdresSoort Woon-/verblijfadres (code = 'PHYS' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Contactgegevens
Telefoonnummers
Telefoonnummer +31190531770
TelecomType Mobiel telefoonnummer (code = 'MC' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
NummerSoort Telefoonnummer thuis (code = 'HP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
EmailAdressen
EmailAdres XXX_AlfredvanAnkeren@gmail.com
EmailSoort Privé e-mailadres (code = 'HP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Identificatienummer 999999023 (in identificerend systeem: BSN)
Geboortedatum 1 feb 1950
Geslacht Man (code = 'M' in codeSystem 'HL7 AdministrativeGender')
MeerlingIndicator Ja
OverlijdensIndicator Nee
Contactpersoon Contactpersoon1
Naamgegevens
Voornamen Piet
Initialen P
Roepnaam Pietje
Naamgebruik Eigen geslachtsnaam gevolgd door geslachtsnaam partner (code = 'NL4' in codeSystem 'ZIB Naamgebruik')
Geslachtsnaam
Achternaam Janssen
GeslachtsnaamPartner
VoorvoegselsPartner de
AchternaamPartner Vries
Titels dr.
Contactgegevens
Telefoonnummers
Telefoonnummer +31190539999
TelecomType Mobiel telefoonnummer (code = 'MC' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
NummerSoort Telefoonnummer thuis (code = 'HP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Toelichting altijd bereikbaar
EmailAdressen
EmailAdres xxx_pietjejanssen@gmail.com
EmailSoort Privé e-mailadres (code = 'HP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Rol Buur (code = '19' in codeSystem 'Vektis Rolcode COD472-VEKT')
Relatie Anders (code = 'OTH' in codeSystem 'HL7 NullFlavor')
Einddatum 1 jan 2023
RelatiePatiënt
Identificatienummer 999999023
Contactpersoon Contactpersoon2
Naamgegevens
Voornamen Els
Initialen E.
Roepnaam Els
Naamgebruik Eigen geslachtsnaam (code = 'NL1' in codeSystem 'ZIB Naamgebruik')
Geslachtsnaam
Achternaam Witteveen
Contactgegevens
Telefoonnummers
Telefoonnummer +31190537777
TelecomType Mobiel telefoonnummer (code = 'MC' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
NummerSoort Telefoonnummer thuis (code = 'HP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
EmailAdressen
EmailAdres XXX_elswitteveen@gmail.com
EmailSoort Privé e-mailadres (code = 'HP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Rol Contactpersoon (code = '23' in codeSystem 'Vektis Rolcode COD472-VEKT')
Relatie Kleindochter (code = 'GRNDDAU' in codeSystem 'HL7 RoleCode')
RelatiePatiënt
Identificatienummer 999999023
Zorgverlener PvanPulver
ZorgverlenerIdentificatienummer 000001111 (in identificerend systeem: UZI Personen)
Naamgegevens
Voornamen Peter
Initialen P
Roepnaam Peter
Geslachtsnaam
Voorvoegsels van
Achternaam Pulver
Titels dr.
Specialisme Huisarts (code = '01.015' in codeSystem 'RoleCodeNL - zorgverlenertype (personen)')
Geslacht Man (code = 'M' in codeSystem 'HL7 AdministrativeGender')
Adresgegevens
Straat Valkendael
Huisnummer 45
Huisnummerletter A
Huisnummertoevoeging I
AanduidingBijNummer Bij (code = 'by' in codeSystem 'ZIB AanduidingBijNummer')
Postcode 6245 HK
Woonplaats Maastricht
Gemeente Maastricht
Land Nederland (code = 'NL' in codeSystem 'ISO 3166-1 (alpha-2)')
AdresSoort Werkadres (code = 'WP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Contactgegevens
Telefoonnummers
Telefoonnummer +31434073576
TelecomType Mobiel telefoonnummer (code = 'MC' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
NummerSoort Zakelijk telefoonnummer (code = 'WP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
EmailAdressen
EmailAdres xxx_petervanpulder@valkendael.com
EmailSoort Zakelijk e-mailadres (code = 'WP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder Zie Zorgaanbieder: GezondheidscentrumAesculaap
Zorgaanbieder GezondheidscentrumAesculaap
ZorgaanbiederIdentificatienummer 00002222 (in identificerend systeem: URA)
OrganisatieNaam Gezondheidscentrum Aesculaap
Contactgegevens
Telefoonnummers
Telefoonnummer +31434073576
TelecomType Mobiel telefoonnummer (code = 'MC' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
NummerSoort Zakelijk telefoonnummer (code = 'WP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
EmailAdressen
EmailAdres gezondheidscentrumaesculaap@valkendael.com
EmailSoort Zakelijk e-mailadres (code = 'WP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Adresgegevens
Straat Valkendael
Huisnummer 45
Huisnummerletter A
Huisnummertoevoeging I
AanduidingBijNummer Bij (code = 'by' in codeSystem 'ZIB AanduidingBijNummer')
Postcode 6245 HK
Woonplaats Maastricht
Gemeente Maastricht
Land Nederland (code = 'NL' in codeSystem 'ISO 3166-1 (alpha-2)')
AdresSoort Werkadres (code = 'WP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
OrganisatieType Huisartsinstelling (code = 'H1' in codeSystem 'HL7 RoleCodeNL Care provider type (organizations)')
OrganisatieLocatie
LocatieNaam Gezondheidscentrum Aesculaap
Dossiergegevens
Gegevenselement Waarde
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 120220504 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Niet uitvoeren (code = '2' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling cardiopulmonale resuscitatie (code = '89666000' in codeSystem 'SNOMED CT')
MeestRecenteBespreekdatum 4 mei 2022
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: PvanPulver
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_vanAnkeren
Vertegenwoordiger
Contactpersoon Zie Contactpersoon: Contactpersoon1
Toelichting Patiënt heeft besloten dat hij geen CPR wil. Bij deze afspraak was ook Contactpersoon 1 aanwezig.
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 220200607 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Wel uitvoeren (code = '0' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling opname in ziekenhuis (code = '32485007' in codeSystem 'SNOMED CT')
MeestRecenteBespreekdatum 7 jun 2020
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: PvanPulver
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_vanAnkeren
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 320200607 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Niet uitvoeren (code = '2' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling opname op intensive care (code = '305351004' in codeSystem 'SNOMED CT')
MeestRecenteBespreekdatum 7 jun 2020
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: PvanPulver
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_vanAnkeren
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 420241112 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Anders (code = '1' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling beademing (code = '40617009' in codeSystem 'SNOMED CT')
SpecificatieAnders Kortdurend bij een omkeerbare oorzaak (zoals longontsteking), niet bij chronisch respiratoir falen of bij progressieve neurologische aandoening.
MeestRecenteBespreekdatum 12 nov 2024
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: PvanPulver
PatiëntPartij
Vertegenwoordiger
Contactpersoon Zie Contactpersoon: Contactpersoon2
Toelichting Vastgelegd met contactpersoon 2
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 520250402 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Wel uitvoeren (code = '0' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling Toediening van een bloedproduct (code = '116762002' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.4.30.62')
MeestRecenteBespreekdatum 2 apr 2025
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: PvanPulver
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_vanAnkeren
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 720250402 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Niet uitvoeren (code = '2' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling antibiotische therapie (code = '281789004' in codeSystem 'SNOMED CT')
MeestRecenteBespreekdatum 2 apr 2025
DatumBeeindigd 8 jul 2025
RedenBeeindigd patiënt is van gedachten veranderd en wil toch antibiotica indien nodig
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: PvanPulver
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_vanAnkeren
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 620250402 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Wel uitvoeren (code = '0' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling Anders (code = 'OTH' in codeSystem 'HL7 NullFlavor')
BehandelingAnders Sondevoeding toedienen
MeestRecenteBespreekdatum 2 apr 2025
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: PvanPulver
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_vanAnkeren

5.3 Scenario - Complex

Het Complexe testbericht voor de BehandelAanwijzing2 omvat een aantal behandelaanwijzingen waarvan er meerdere instanties zijn aangemaakt. Het resultaat van de test moet zijn dat alleen de meest recente behandelaanwijzingen zonder einddatum wordt opgeleverd. De volgende varianten zijn opgenomen in de test:

  • Behandelaanwijzing CPR met twee instanties waarbij alleen de CPR met aanwijzing Anders moet worden opgeleverd
  • Behandelaanwijzing Opname in ziekenhuis waarvan alleen een meest recente instantie is met een datum gelijk aan andere meest recente behandelaanwijzingen
  • Behandelaanwijzing Opname op intensive care waarbij alleen de OIC met aanwijzing Niet uitvoeren moet worden opgeleverd
  • Behandelaanwijzing Toediening van antibiotica met een einddatum zonder vervolginstantie: deze mag dus niet worden opgeleverd
  • Behandelaanwijzing Kunstmatige beademing met ongewijzigde aanwijzing, waarvan alleen de meest recente instantie moet worden opgeleverd
  • Behandelaanwijzing Overige behandeling (in vrije tekst) die in de Toelichting is gespecificeerd als Nierdialyse met twee instanties, waarbij alleen de Nierdialyse met aanwijzing Anders moet worden opgeleverd
  • Behandelaanwijzing Toediening van een bloedproduct waarvan alleen een meest recente instantie is met een datum eerder dan andere meest recente behandelaanwijzingen


Bundel generieke huisartsoverdrachten
Gegevenselement Waarde
Patient XXX_Mutter
Naamgegevens
Voornamen Franka
Roepnaam Franka
Naamgebruik Eigen geslachtsnaam (code = 'NL1' in codeSystem 'ZIB Naamgebruik')
Geslachtsnaam
Achternaam XXX_Mutter
Adresgegevens
Straat Knolweg
Huisnummer 1001
Postcode 9999 XX
Woonplaats Stitswerd
Land Nederland (code = 'NL' in codeSystem 'ISO 3166-1 (alpha-2)')
AdresSoort Woon-/verblijfadres (code = 'PHYS' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Contactgegevens
Telefoonnummers
Telefoonnummer +35950531770
TelecomType Land Line (code = 'LL' in codeSystem 'ZIB Telecom ToestelTypes')
NummerSoort Telefoonnummer thuis (code = 'HP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Identificatienummer 999911673 (in identificerend systeem: BSN)
Geboortedatum 2 aug 1964
Geslacht Vrouw (code = 'F' in codeSystem 'HL7 AdministrativeGender')
Zorgverlener Huisarts2
ZorgverlenerIdentificatienummer UZI 7 (in identificerend systeem: UZI Personen)
Naamgegevens
Voornamen Vaste
Geslachtsnaam
Achternaam Huisarts 2
Specialisme Huisarts (code = '01.015' in codeSystem 'RoleCodeNL - zorgverlenertype (personen)')
Adresgegevens
Straat Valkendael
Huisnummer 45
Postcode 6245 HK
Woonplaats Maastricht
Land Nederland (code = 'NL' in codeSystem 'ISO 3166-1 (alpha-2)')
Contactgegevens
Telefoonnummers
Telefoonnummer +31434073576
TelecomType Land Line (code = 'LL' in codeSystem 'ZIB Telecom ToestelTypes')
NummerSoort Zakelijk telefoonnummer (code = 'WP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder Zie Zorgaanbieder: Aesculaap
Zorgaanbieder Aesculaap
ZorgaanbiederIdentificatienummer URA 1 (in identificerend systeem: URA)
OrganisatieNaam Gezondheidscentrum Aesculaap
Contactgegevens
Telefoonnummers
Telefoonnummer +31434073576
TelecomType Land Line (code = 'LL' in codeSystem 'ZIB Telecom ToestelTypes')
NummerSoort Zakelijk telefoonnummer (code = 'WP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Adresgegevens
Straat Valkendael
Huisnummer 45
Postcode 6245 HK
Woonplaats Maastricht
Land Nederland (code = 'NL' in codeSystem 'ISO 3166-1 (alpha-2)')
Dossiergegevens
Gegevenselement Waarde
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 120200506 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Wel uitvoeren (code = '0' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling cardiopulmonale resuscitatie (code = '89666000' in codeSystem 'SNOMED CT')
MeestRecenteBespreekdatum 6 mei 2020
DatumBeeindigd 1 dec 2024
RedenBeeindigd Behandelbesluit herzien
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: Huisarts2
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_Mutter
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 120241201 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Anders (code = '1' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling cardiopulmonale resuscitatie (code = '89666000' in codeSystem 'SNOMED CT')
SpecificatieAnders Alleen reanimatie tijdens opname in ziekenhuis
MeestRecenteBespreekdatum 1 dec 2024
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: Huisarts2
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_Mutter
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 220241201 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Wel uitvoeren (code = '0' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling opname in ziekenhuis (code = '32485007' in codeSystem 'SNOMED CT')
MeestRecenteBespreekdatum 1 dec 2024
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: Huisarts2
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_Mutter
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 320200506 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Wel uitvoeren (code = '0' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling opname op intensive care (code = '305351004' in codeSystem 'SNOMED CT')
MeestRecenteBespreekdatum 6 mei 2020
DatumBeeindigd 1 dec 2024
RedenBeeindigd Behandelbesluit herzien
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: Huisarts2
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_Mutter
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 320241201 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Niet uitvoeren (code = '2' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling opname op intensive care (code = '305351004' in codeSystem 'SNOMED CT')
MeestRecenteBespreekdatum 1 dec 2024
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: Huisarts2
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_Mutter
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 720200506 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Anders (code = '1' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling antibiotische therapie (code = '281789004' in codeSystem 'SNOMED CT')
SpecificatieAnders Alleen toedienen antibiotica na overleg partner
MeestRecenteBespreekdatum 6 mei 2020
DatumBeeindigd 1 dec 2024
RedenBeeindigd Geen partner meer
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: Huisarts2
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_Mutter
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 420200506 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Wel uitvoeren (code = '0' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling beademing (code = '40617009' in codeSystem 'SNOMED CT')
MeestRecenteBespreekdatum 6 mei 2020
DatumBeeindigd 1 dec 2024
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: Huisarts2
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_Mutter
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 420241201 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Wel uitvoeren (code = '0' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling beademing (code = '40617009' in codeSystem 'SNOMED CT')
MeestRecenteBespreekdatum 1 dec 2024
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: Huisarts2
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_Mutter
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 620200506 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Wel uitvoeren (code = '0' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling Anders (code = 'OTH' in codeSystem 'HL7 NullFlavor')
BehandelingAnders Nierdialyse
MeestRecenteBespreekdatum 6 mei 2020
DatumBeeindigd 1 dec 2024
RedenBeeindigd Behandelbesluit herzien
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: Huisarts2
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_Mutter
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 620241201 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Anders (code = '1' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling Anders (code = 'OTH' in codeSystem 'HL7 NullFlavor')
BehandelingAnders Nierdialyse
SpecificatieAnders Alleen nierdialyse indien opgenomen in ziekenhuis
MeestRecenteBespreekdatum 1 dec 2024
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: Huisarts2
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_Mutter
BehandelAanwijzing2
Identificatienummer 520200506 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.103.1)
BehandelBesluit Wel uitvoeren (code = '0' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.40.4.25.1')
Behandeling
Behandeling Toediening van bloedproduct (code = '116762002' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.4.30.62')
MeestRecenteBespreekdatum 6 mei 2020
ZorgPartij
Zorgverlener Zie Zorgverlener: Huisarts2
PatiëntPartij
Patient
Patient Zie Patient: XXX_Mutter

5.4 Scenario - Zonder Behandelaanwijzing

Bundel generieke huisartsoverdrachten
Gegevenselement Waarde
Patient XXX_Weele
Naamgegevens
Voornamen Hendrik
Initialen H.
Roepnaam Hendrik
Naamgebruik Eigen geslachtsnaam (code = 'NL1' in codeSystem 'ZIB Naamgebruik')
Geslachtsnaam
Achternaam XXX_Weele
Adresgegevens
Straat Knolweg
Huisnummer 1000
Postcode 9999XA
Woonplaats Enschede
Land Nederland (code = 'NL' in codeSystem 'ISO 3166-1 (alpha-2)')
AdresSoort Woon-/verblijfadres (code = 'PHYS' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Contactgegevens
Telefoonnummers
Telefoonnummer 06-22223333
TelecomType Mobiel telefoonnummer (code = 'MC' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
NummerSoort Telefoonnummer thuis (code = 'HP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
EmailAdressen
EmailAdres Hendrik.XXX_Weele@test.test.nl
EmailSoort Privé e-mailadres (code = 'HP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Identificatienummer 999910255 (in identificerend systeem: BSN)
Geboortedatum 25 jul 1954
Geslacht Man (code = 'M' in codeSystem 'HL7 AdministrativeGender')
Zorgverlener Wolters
ZorgverlenerIdentificatienummer 12345678901 (in identificerend systeem: AGB-Z)
Naamgegevens
Voornamen Desirée
Initialen D.
Roepnaam Desirée
Naamgebruik Eigen geslachtsnaam (code = 'NL1' in codeSystem 'ZIB Naamgebruik')
Geslachtsnaam
Achternaam Wolters
Specialisme Huisartsgeneeskunde (code = 'HAG' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.4.30.12')
Geslacht Vrouw (code = 'F' in codeSystem 'HL7 AdministrativeGender')
Adresgegevens
Straat Doktersstraat
Huisnummer 45
Huisnummerletter A
Postcode 9999XA
Woonplaats Enschede
Land Nederland (code = 'NL' in codeSystem 'ISO 3166-1 (alpha-2)')
AdresSoort Werkadres (code = 'WP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Contactgegevens
Telefoonnummers
Telefoonnummer 053-1112223
TelecomType Land Line (code = 'LL' in codeSystem 'ZIB Telecom ToestelTypes')
NummerSoort Zakelijk telefoonnummer (code = 'WP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
EmailAdressen
EmailAdres d.wolters@zorghuis.test.nl
EmailSoort Zakelijk e-mailadres (code = 'WP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder Zie Zorgaanbieder: Zorghuis
Zorgaanbieder Zorghuis
ZorgaanbiederIdentificatienummer 1234567890123456 (in identificerend systeem: URA)
OrganisatieNaam Zorghuis_Test
Contactgegevens
Telefoonnummers
Telefoonnummer 053-2223339
TelecomType Land Line (code = 'LL' in codeSystem 'ZIB Telecom ToestelTypes')
NummerSoort Zakelijk telefoonnummer (code = 'WP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
EmailAdressen
EmailAdres info@zorghuis_test.test.nl
EmailSoort Zakelijk e-mailadres (code = 'WP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')
Adresgegevens
Straat Doktersstraat
Huisnummer 45
Huisnummerletter A
Postcode 9999XA
Woonplaats Enschede
Land Nederland (code = 'NL' in codeSystem 'ISO 3166-1 (alpha-2)')
AdresSoort Werkadres (code = 'WP' in codeSystem 'HL7 AddressUse')