MedMij:V1.0 KwalificatieAddendumVerstrekkingsverzoeken: verschil tussen versies

Uit informatiestandaarden
Ga naar: navigatie, zoeken
(Specifieke gegevens)
Regel 1: Regel 1:
 +
__NUMBEREDHEADINGS__
 +
 
{{#customtitle:Addenda voor inhoudelijke gegevens Raadplegen verstrekkingsverzoek}}
 
{{#customtitle:Addenda voor inhoudelijke gegevens Raadplegen verstrekkingsverzoek}}
 
{{IssueBox|Deze pagina is nog in bewerking}}
 
{{IssueBox|Deze pagina is nog in bewerking}}

Versie van 5 nov 2018 om 06:40


{{#customtitle:Addenda voor inhoudelijke gegevens Raadplegen verstrekkingsverzoek}}

Naar nictiz.nl

MEDICATIEGEGEVENS RAADPLEGEND SYSTEEM - VERSTREKKINGSVERZOEK

1 Inleiding

Dit document bevat de addenda met inhoudelijke gegevens voor de systeemrol:

  • Medicatiegegevens raadplegend systeem - verstrekkingsverzoek

De doelgroep van dit document is de leverancier die wil kwalificeren. Het document '10. Kwalificatiescript - Raadplegen verstrekkingsverzoek' verwijst naar dit document.

Hieronder volgen een aantal belangrijke aandachtspunten.

1.1 Persoonsgegevens

Het onderdeel ‘Persoonsgegevens’ bevat algemene gegevens over de persoon zoals naam, adres en woonplaats, maar ook een (fictief) Burgerservicenummer (BSN). PGO’s mogen echter geen BSN verwerken. Een PGO behoort namelijk tot het persoonsdomein en valt daarom buiten wetgeving voor het zorgaanbiedersdomein. Een XIS mag ook geen BSN naar het persoonsdomein – en dus PGO’s - sturen. Er is wel een fBSN (fictief BSN voor testdoeleinden) in de persoonsgegevens opgenomen, zodat ook een XIS zich voor deze rol kan kwalificeren.

1.2 Datum T

T is een datum die we tijdens de kwalificatie nader invullen / afspreken. Als ergens staat T-100D betekent dit: 100 dagen eerder dan de afgesproken datum.

1.3 Specifieke gegevens

Deze paragraaf bevat specifieke gegevens die de leverancier moet meegeven als Medicatiegegevens raadplegend systeem

1.4 Gegevens verstrekkingsverzoek

Het onderdeel ‘Gegevens verstrekkingsverzoek’ bevat de gegevens van het verstrekkingsverzoek, zoals datum, geneesmiddel, betrokken zorgverlener, te verstrekken hoeveelheid. Dit gaat om het verwachte resultaat van de raadpleging. T is een datum die we tijdens de kwalificatie nader invullen / afspreken. Als ergens staat T – 100 betekent dit: 100 dagen eerder dan die afgesproken datum.

1.5 Alle gegevens medicatie

Een overzicht van alle testgegevens voor de bouwstenen (medicatieafspraak, verstrekkingsverzoek, toedieningsafspraak, verstrekking en medicatiegebruik) bij raadplegen / beschikbaarstellen medicatiegegevens vindt u hier.


1.6 OID's

De identificaties hebben de volgende root OID’s

Medicamenteuze behandeling 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1
Medicatieafspraak 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.16076005.1
Toedieningsafspraak 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.422037009.1
Medicatiegebruik 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.6.1
Verstrekkingsverzoek 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.52711000146108.1
Medicatieverstrekking 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1

2 Basis: raadplegen, tonen, filtercriteria

2.1 Scenario 1.1 – 1.3

2.1.1 Persoonsgegevens

Patiënt
Gegevenselement Waarde
Naamgegevens R. XXX_Dirksz
Patient identificatienummer 999911326 [BSN]
Patient identificatienummer 11101 met root OID '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.19829.1'
Geboortedatum 1 aug 1964
Geslacht Man (code = 'M' in codeSystem '2.16.840.1.113883.5.1')

2.1.2 Specifieke gegevens

Filtercriteria

LET OP: gebruik bij alle scenario's het filter: 'Type = verstrekkingsverzoek'

Scenario Gegevenselement Waarde
1.1 Geen
1.2 Verstrekkingsverzoek/identificatie MBH_113_1_VV_1
MBH_113_2_VV_1
MBH_113_3_VV_1
1.3 Productcode PRK 6939
HPK 615560
PRK 3891

2.1.3 Gegevens verstrekkingsverzoek

Verstrekkingsverzoek
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_113_1_VV_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.52711000146108.1)
Datum T- 50 dagen, om 11:25
Auteur Peter van Pulver - Huisartsen, niet nader gespecificeerd. Huisartsenpraktijk Pulver & Partners
Te verstrekken hoeveelheid 30 stuks
Geneesmiddel - primaire code Metoclopramide zetpil 20mg (code = '6939' in codeSystem 'G-Standaard PRK')
Beoogd verstrekker Apotheek De Gulle Gaper
Relatie naar medicatieafspraak MBH_113_1_MA_1
MBH identificatie MBH_113_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)
Verstrekkingsverzoek
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_113_2_VV_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.52711000146108.1)
Datum T- 30 dagen, om 14:55
Auteur Peter van Pulver - Huisartsen, niet nader gespecificeerd. Huisartsenpraktijk Pulver & Partners
Te verstrekken hoeveelheid 21 stuks
Geneesmiddel - primaire code Zestril tabel 10mg (code = '615560' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Beoogd verstrekker Apotheek De Gulle Gaper
Relatie naar medicatieafspraak MBH_113_2_MA_1
MBH identificatie MBH_113_2 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)
Verstrekkingsverzoek
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_113_3_VV_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.52711000146108.1)
Datum T- 30 dagen, om 14:57
Auteur Peter van Pulver - Huisartsen, niet nader gespecificeerd. Huisartsenpraktijk Pulver & Partners
Te verstrekken hoeveelheid 21 stuks
Geneesmiddel - primaire code ACETYLSALICYLZUUR/PARACETAMOL/COF TAB 250/250/50MG (code = '3891' in codeSystem 'G-Standaard PRK')
Beoogd verstrekker Apotheek De Gulle Gaper
Relatie naar medicatieafspraak MBH_113_3_MA_1
MBH identificatie MBH_113_3 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)

2.2 Scenario 1.4 – 1.6

2.2.1 Persoonsgegevens

Patiënt
Gegevenselement Waarde
Naamgegevens Pauline P. XXX_Bourgonje
Patient identificatienummer 999911296 [BSN]
Patient identificatienummer 12102 met root OID '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.19829.1'
Geboortedatum 1 aug 1964
Geslacht Vrouw (code = 'F' in codeSystem '2.16.840.1.113883.5.1')

2.2.2 Specifieke gegevens

Filtercriteria

LET OP: gebruik bij alle scenario's het filter: 'Type = verstrekkingsverzoek'

Scenario Gegevenselement Waarde
1.4 Verstrekkingsverzoek/identificatie MBH_123_1_VV_1
1.5 MBH/identificatie MBH_123_1
1.6 Productcode GPK 133329

2.2.3 Gegevens verstrekkingsverzoek

Verstrekkingsverzoek
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_123_1_VV_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.52711000146108.1)
Datum T- 7 dagen
Auteur Bertine van Doorn - Huisartsen, niet nader gespecificeerd. Huisartsenpraktijk Stitswerd Oost
Te verstrekken hoeveelheid 100 gram
Geneesmiddel - primaire code Cetomacrogolcreme met vaseline 10% (code = '133329' in codeSystem 'G-StandaardGPK')
Beoogd verstrekker Apotheek De Gulle Gaper
Relatie naar medicatieafspraak MBH_123_1_MA_1
MBH identificatie MBH_123_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)

2.3 Scenario 1.7

2.3.1 Persoonsgegevens

Patiënt
Gegevenselement Waarde
Naamgegevens R. XXX_Ruys
Patient identificatienummer 999911351 [BSN]
Patient identificatienummer 13103 met root OID '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.19829.1'
Geboortedatum 1 aug 1964
Geslacht Man (code = 'M' in codeSystem '2.16.840.1.113883.5.1')

2.3.2 Specifieke gegevens

Geen

2.3.3 Gegevens verstrekkingsverzoek

Geen

3 Medicamenteuze behandeling

3.1 Scenario 2.1 - gewijzigde MBH

3.1.1 Persoonsgegevens

Patiënt
Gegevenselement Waarde
Naamgegevens R. XXX_Gobee
Patient identificatienummer 999911314 [BSN]
Patient identificatienummer 21104 met root OID '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.19829.1'
Geboortedatum 1 aug 1964
Geslacht Vrouw (code = 'F' in codeSystem '2.16.840.1.113883.5.1')

3.1.2 Specifieke gegevens

Scenario en bijbehorende MBH

LET OP: gebruik bij alle scenario's het filter: 'Type = verstrekkingsverzoek'

Scenario Medicamenteuze behandeling (MBH)
2.1 MBH_213_1 – gewijzigd

3.1.3 Gegevens verstrekkingsverzoek

Verstrekkingsverzoek
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_213_1_VV_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.52711000146108.1)
Datum T- 50 dagen, om 11:25
Auteur Peter van Pulver - Huisartsen, niet nader gespecificeerd. Huisartsenpraktijk Pulver & Partners
Te verstrekken hoeveelheid 40 stuks
Aantal herhalingen 1
Geneesmiddel - primaire code MIZOLASTINE TABLET MGA 10MG (code = '48291' in codeSystem 'G-Standaard PRK')
Beoogd verstrekker Apotheek De Gulle Gaper
Relatie naar medicatieafspraak MBH_213_1_MA_1
MBH identificatie MBH_213_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)
Verstrekkingsverzoek
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_213_1_VV_2 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.52711000146108.1)
Datum T- 40 dagen, om 09:13
Auteur John de Vries - Huisartsen, niet nader gespecificeerd. Huisartsenpraktijk Pulver & Partners
Te verstrekken hoeveelheid 60 stuks
Aantal herhalingen 1
Geneesmiddel - primaire code MIZOLASTINE TABLET MGA 10MG (code = '48291' in codeSystem 'G-Standaard PRK')
Beoogd verstrekker Apotheek De Gulle Gaper
Relatie naar medicatieafspraak MBH_213_1_MA_3
MBH identificatie MBH_213_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)
Verstrekkingsverzoek
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_213_1_VV_3 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.52711000146108.1)
Datum T- 15 dagen, om 16:25
Auteur Peter van Pulver - Huisartsen, niet nader gespecificeerd. Huisartsenpraktijk Pulver & Partners
Geneesmiddel - primaire code MIZOLASTINE TABLET MGA 10MG (code = '48291' in codeSystem 'G-Standaard PRK')
Verbruiksperiode tot nader order
Beoogd verstrekker Apotheek De Gulle Gaper
Relatie naar medicatieafspraak MBH_213_1_MA_5
MBH identificatie MBH_213_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)

4 Magistraal

4.1 Scenario 3.1

4.1.1 Persoonsgegevens

Patiënt
Gegevenselement Waarde
Naamgegevens R. XXX_Strengersz
Patient identificatienummer 999911338 [BSN]
Patient identificatienummer 41106 met root OID '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.19829.1'
Geboortedatum 1 aug 1964
Geslacht Vrouw (code = 'F' in codeSystem '2.16.840.1.113883.5.1')

4.1.2 Specifieke gegevens

Scenario en bijbehorende MBH

LET OP: gebruik bij alle scenario's het filter: 'Type = verstrekkingsverzoek'

Scenario Medicamenteuze behandeling (MBH)
4.2 MBH_413_15 – Magistraal

4.1.3 Gegevens verstrekkingsverzoek

Verstrekkingsverzoek
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_413_15_VV_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.52711000146108.1)
Datum T, om 09:35
Auteur Peter van Pulver - Huisartsen, niet nader gespecificeerd. Huisartsenpraktijk Pulver & Partners
Te verstrekken hoeveelheid 100 ml
Aantal herhalingen 1
Geneesmiddel - Product specificatie
Product naam Ureum 10% in eucerine cum aqua 100gr
Omschrijving Titel: Ureum 10% in eucerine cum aqua 100gr Regel: UREUM 10gr Regel: EUCERINE MET WATER FAGRON ad 100gr
Ingredient
Ingredient code UREUM (code = '15219127' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Sterkte 10 gram per 100 gram
Ingredient
Ingredient code EUCERINE MET WATER FAGRON (code = '14740877' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Sterkte 90 gram per 100 gram
Beoogd verstrekker Apotheek De Gulle Gaper
Relatie naar medicatieafspraak MBH_413_15_MA_1
MBH identificatie MBH_413_15 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)

5 Specifieke inhoud

5.1 Scenario 5.1

5.1.1 Persoonsgegevens

Patiënt
Gegevenselement Waarde
Naamgegevens J. XXX_Amaya
Patient identificatienummer 999911764 [BSN]
Patient identificatienummer 51107 met root OID '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.19829.1'
Geboortedatum 6 aug 1964
Geslacht Man (code = 'M' in codeSystem '2.16.840.1.113883.5.1')

5.1.2 Specifieke gegevens

Scenario en bijbehorende MBH

LET OP: gebruik bij alle scenario's het filter: 'Type = verstrekkingsverzoek'

Scenario Medicamenteuze behandeling (MBH)
5.1 MBH_513_2 – Toelichting
MBH_513_4 – Afleverlocatie, Aanvullende wensen, Relatie medicatieafspraak

5.1.3 Gegevens verstrekkingsverzoek

Verstrekkingsverzoek
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_513_2_VV_2 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.52711000146108.1)
Datum T, om 14:32
Auteur Hans van Doorn - Huisartsen, niet nader gespecificeerd. Ziekenhuis Stitswerd
Te verstrekken hoeveelheid 30 stuks
Geneesmiddel - primaire code Furosemide tablet 40mg (code = '5967' in codeSystem 'G-Standaard PRK')
Beoogd verstrekker Apotheek De Gulle Gaper
Toelichting nog in te vullen, zie word...
Relatie naar medicatieafspraak MBH_513_2_MA_2
MBH identificatie MBH_513_2 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)
Verstrekkingsverzoek
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_513_4_VV_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.52711000146108.1)
Datum T- 5 dagen, om 09:35
Auteur Peter van Pulver - Huisartsen, niet nader gespecificeerd. Huisartsenpraktijk Pulver & Partners
Te verstrekken hoeveelheid 40 stuks
Geneesmiddel - primaire code FENETICILLINE CAPSULE 500MG (code = '17205' in codeSystem 'G-Standaard PRK')
Beoogd verstrekker Apotheek De Gulle Gaper
Afleverlocatie Huisadres patiënt
Aanvullende wensen Bezorgen (code = '3' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.20.77.5.2.14.2051')
Relatie naar medicatieafspraak MBH_513_4_MA_1
MBH identificatie MBH_513_4 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)