mp:V9.0.7 kwalificatie medicatieoverzicht beschikbaarstellen MA BEPERKT: verschil tussen versies

Uit informatiestandaarden
Ga naar: navigatie, zoeken
(Nieuwe pagina aangemaakt met '{{#customtitle:Medicatieproces 9.0.7 - kwalificatie - medicatieoverzicht beschikbaarstellend systeem BEPERKT (MA)- MP-MOB}} {{IssueBox|Deze pagina is nog in bewerki...')
 
(Scenarioset 0: medicatieoverzicht versus medicatiegegevens)
Regel 105: Regel 105:
 
==Scenarioset 0: medicatieoverzicht versus medicatiegegevens==
 
==Scenarioset 0: medicatieoverzicht versus medicatiegegevens==
  
{{NoteBox|Scenarioset 0 is enkel van toepassing indien leverancier al gekwalificeerd is voor [[mp:V9.1_kwalificatie_medicatiegegevens_beschikbaarstellen_MA|Medicatiegegevens beschikbaarstellend systeem (MP-MGB) - MA]]}}
+
{{NoteBox|Scenarioset 0 is enkel van toepassing indien leverancier al gekwalificeerd is voor [[mp:V9.1_kwalificatie_medicatiegegevens_beschikbaarstellen_MA|Medicatiegegevens beschikbaarstellend systeem (MP-MGB) - Medicatieafspraak]]}}
  
 
=== Doel en verwacht resultaat ===
 
=== Doel en verwacht resultaat ===
Regel 126: Regel 126:
 
| Scenario|| Beschrijving
 
| Scenario|| Beschrijving
 
|-style="vertical-align:top; style="background-color: white;"
 
|-style="vertical-align:top; style="background-color: white;"
|0.1 || Systeemrol controle (MP-MGB versus MP-MOB): medicatie'''gegevens''' beschikbaarstellen<br>LET OP: het betreft hier scenario 0.1 uit [[mp:V9.1_kwalificatie_medicatiegegevens_beschikbaarstellen_MA#Scenarioset_0:_filtercriteria|Medicatiegegevens beschikbaarstellend systeem (MP-MGB) - MA]]
+
|0.1 || Systeemrol controle (MP-MGB versus MP-MOB): medicatie'''gegevens''' beschikbaarstellen<br>LET OP: het betreft hier scenario 0.1 uit [[mp:V9.1_kwalificatie_medicatiegegevens_beschikbaarstellen_MA#Scenarioset_0:_filtercriteria|Medicatiegegevens beschikbaarstellend systeem (MP-MGB) - Medicatieafspraak]]
 
|-style="vertical-align:top; style="background-color: white;"
 
|-style="vertical-align:top; style="background-color: white;"
 
|}
 
|}

Versie van 20 apr 2020 om 14:35

{{#customtitle:Medicatieproces 9.0.7 - kwalificatie - medicatieoverzicht beschikbaarstellend systeem BEPERKT (MA)- MP-MOB}}

Naar nictiz.nl

1 Inleiding

Dit document beschrijft het te doorlopen script bij kwalificatie voor de systeemrol:

  • MedicatieOverzicht Beschikbaarstellend systeem (MP-MOB) BEPERKT medicatieafspraak.

De doelgroep van dit document is de leverancier die wil kwalificeren voor VIPP GGZ module B2.3.
Deze kwalificatie omvat niet de volledige systeemrol medicatieoverzicht beschikbaarstellen zoals gespecificeerd in de informatiestandaard, maar omvat een beperkte scope:

  • wél eigen relevante medicatieafspraken
  • géén relevante medicatieafspraken van anderen
  • géén relevante toedieningsafspraken
  • géén relevant medicatiegebruik

De kwalificatie wordt uitgevoerd met de Nictiz kwalificatiesimulator. Deze kwalificatiesimulator kan berichten verzenden en ontvangen.

1.1 Algemene voorwaarden voor kwalificatie

Een leverancier kan starten met een kwalificatie, als hij voldoet aan onderstaande voorwaarden:

  1. Kennis over de te gebruiken infrastructuur of het netwerk waarover uitgewisseld wordt en de toegang daartoe, inclusief authenticatie/autorisatie et cetera.
  2. Kennis en begrip van de Informatiestandaard Medicatieproces 9 (waaronder het functioneel ontwerp en de functionele en technische specificaties).
  3. Kennis, begrip, en het naleven van de aandachtspunten zoals beschreven in dit document.
  4. De kwalificatiedocumentatie bevat de gegevens die de kwalificerende partij zelf invoert. Het is van belang dat de gegevens juist ingevoerd worden. Onjuist ingevoerde gegevens (ook tijd/datum et cetera) leiden tot vertraging en kunnen blokkerend zijn voor het kwalificatieproces.
  5. Inhoudelijke informatie, beschreven in de informatiestandaard, moet altijd toegankelijk zijn voor de eindgebruiker. De leverancier levert voor deze informatie schermafdrukken op voor controle.
  6. Deze kwalificatie toetst geen infrastructurele eisen.

1.2 Aanvullende voorwaarden voor kwalificatie

Een leverancier kan starten met deze kwalificatie, als hij voldoet aan onderstaande voorwaarden:

  • Leverancier is reeds gekwalificeerd voor de systeemrol VOorschrift Sturend systeem (MP-VOS) óf
  • Leverancier is reeds gekwalificeerd voor de systeemrol MedicatieGegevens Beschikbaarstellend systeem (MP-MGB) medicatieafspraak


2 Uit te voeren stappen

Voer – voor ieder 'Scenario' hoofdstuk – de volgende stappen uit:

  1. Voer de gegevens van alle bouwstenen medicatieafspraak in voor de persoon genoemd in Persoonsgegevens (en maak hier schermafdrukken van).
  2. De kwalificatiesimulator verstuurt een 'Medicatieoverzicht raadplegen' bericht.
  3. Ontvang het 'Medicatieoverzicht raadplegen' bericht en beantwoord deze met een 'Medicatieoverzicht beschikbaarstellen' bericht.

3 Op te leveren materialen

De op te leveren materialen bestaan uit:

  1. de technische uitgaande berichten (voor alle scenario’s) én
  2. schermafdrukken.

De schermafdrukken moeten duidelijk maken dat alle medicatieafspraken in de applicatie ingevoerd zijn.

4 Leeswijzer

Ieder navolgend hoofdstuk beschrijft een set scenario’s met steeds dezelfde paragraafindeling:

  1. Doel en verwacht resultaat
  2. Scenario’s
  3. Inhoudelijke gegevens

4.1 Doel en verwacht resultaat

Het doel geeft aan wat er met behulp van de scenario's in het betreffende hoofdstuk getest wordt en wat er door het XIS aangetoond moet worden.
Per doel is aangegeven wat het verwachte resultaat is.

4.2 Scenario's

In deze paragraaf zijn alle scenario's van het betreffende hoofdstuk beschreven.

Bij sommige scenario's staat aangegeven dat deze optioneel zijn. Dit betekent dat deze niet verplicht zijn om uit te voeren bij de kwalificatie indien deze niet van toepassing zijn voor het XIS. De beschrijving bevat aanvullende informatie en instructies.
Bij elk scenario staan de id's van de Medicamenteuze Behandeling en de bouwstenen vermeld zoals die ook terug te vinden zijn in de paragraaf "Inhoudelijke gegevens" van het betreffende hoofdstuk.

4.3 Inhoudelijke gegevens

Dit onderdeel bevat de ‘Persoonsgegevens’ zoals naam, adres en woonplaats, maar ook een (fictief) Burgerservicenummer (BSN). Daarnaast bevat deze paragraaf de specifieke gegevens die de leverancier beschikbaar moet stellen als medicatiegegevens beschikbaarstellend systeem. Dit zijn de gegevens voor medicatieafspraak.

4.4 Gebruikersschermen

Hoe de gebruikersschermen van een systeem er precies uitzien, is vrij in te vullen (immers: juist gebruikersvriendelijkheid is iets waarop leveranciers moeten kunnen concurreren), mits alle informatie in de juiste samenhang met de juiste semantiek (betekenis) is terug te vinden. Dit betekent dat bouwstenen behorende bij dezelfde medicamenteuze behandeling als zodanig herkenbaar moeten zijn. Een applicatie hoeft niet de (technische) identificatie van een MBH te tonen (noch die van andere bouwstenen), maar wel de uitwerking daarvan: namelijk in samenhang getoonde bouwstenen en bouwsteen instantiaties. Samenhang en correcte verwerking is onder andere belangrijk voor de medicamenteuze behandeling (MBH), wijzigingen en stops.

4.5 Sturend/beschikbaarstellend systeem

Het sturend/beschikbaarstellend systeem voert de gegevens uit de paragrafen "Inhoudelijke gegevens" in het XIS in en levert de resulterende berichten op voor kwalificatie. Voor een sturend/beschikbaarstellend systeem geldt dat sommige gegevens door dit systeem bepaald mogen worden:

  • Zorgverlener, zorgaanbieder (denk aan verstrekker, voorschrijver). Dit mag een eigen (test)zorgverlener en organisatie zijn.
  • Identificatie van medicamenteuze behandeling, medicatiebouwstenen (medicatieafspraak, verstrekkingsverzoek, toedieningsafspraak, medicatieverstrekking, medicatiegebruik) en wanneer van toepassing de andere bouwstenen (Lengte, Gewicht, Laboratoriumuitslag): verwacht wordt dat hier 'eigen' identificaties aan worden toegekend in een eigen identificatiesysteem (eigen OID). De onderlinge referenties moeten natuurlijk wel kloppen (dus een toedieningsafspraak en een medicatieverstrekking blijven horen bij dezelfde medicamenteuze behandeling als de medicatieafspraak en verstrekkingsverzoek vanuit de voorschrijver). De identificatie van medicamenteuze behandeling mag niet door het sturend/beschikbaarstellend systeem bepaald worden indien het aanpassingen betreft op andermans medicamenteuze behandeling.

4.6 Datum T

T is een datum die we tijdens de kwalificatie nader invullen / afspreken (betreft over het algemeen de huidige/kwalificatie datum). Als ergens staat T – 100D betekent dit: 100 dagen eerder dan die afgesproken datum.

4.7 OID's

De identificaties hebben de volgende root OID’s

Omschrijving OID
Medicamenteuze behandeling 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1
Medicatieafspraak 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.16076005.1
Toedieningsafspraak 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.422037009.1
Medicatiegebruik 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.6.1
Verstrekkingsverzoek 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.52711000146108.1
Medicatieverstrekking 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1
Laboratoriumuitslag (Nierfunctiewaarde) ​2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.24030.1
Lengte 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.23023.1
Gewicht 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.23028.1



5 Scenarioset 0: medicatieoverzicht versus medicatiegegevens

5.1 Doel en verwacht resultaat

Doel Verwacht resultaat
Aantonen dat het systeem onderscheid kan maken tussen MP-MGB en MP-MOB

Het systeem genereert technisch correcte berichten met de juiste bouwstenen als inhoud.

Aantonen dat de gegevens in het systeem ingevoerd kunnen worden

Het systeem biedt de eindgebruiker de mogelijkheid tot het invoeren van de gegevens.

5.2 Scenario’s

Scenario Beschrijving
0.0 Systeemrol controle (MP-MGB versus MP-MOB): medicatieoverzicht beschikbaarstellen


Scenario Beschrijving
0.1 Systeemrol controle (MP-MGB versus MP-MOB): medicatiegegevens beschikbaarstellen
LET OP: het betreft hier scenario 0.1 uit Medicatiegegevens beschikbaarstellend systeem (MP-MGB) - Medicatieafspraak

5.3 Inhoudelijke gegevens




6 Scenario 1: medicatieoverzicht zonder medicatie

6.1 Doel en verwacht resultaat

Doel Verwacht resultaat
Aantonen dat het systeem kan omgaan met een medicatieoverzicht waarin geen medicatieafspraak is opgenomen

Het systeem genereert technisch correcte berichten.

Aantonen dat de gegevens in het systeem ingevoerd kunnen worden

Het systeem biedt de eindgebruiker de mogelijkheid tot het invoeren van de gegevens.

6.2 Scenario’s

Scenario Beschrijving MBH id MA id
1.0 blabla geen relevante medicatieafspraken MBH_910_QA1,2,3,4,5,6 MBH_910_QA1,2,3,4,5,6_MA

6.3 Inhoudelijke gegevens




7 Scenario 2: eigen medicatieafspraken

7.1 Doel en verwacht resultaat

Doel Verwacht resultaat
Aantonen dat het systeem de juiste medicatieafspraken kan opleveren

Het systeem genereert technisch correcte berichten met de correcte medicatieafspraken.

Aantonen dat medicatieafspraken die niet (meer) relevant zijn voor het medicatieoverzicht, niet opgeleverd worden

Het systeem genereert technisch correcte berichten met de correcte medicatieafspraken.

Aantonen dat de gegevens in het systeem ingevoerd kunnen worden

Het systeem biedt de eindgebruiker de mogelijkheid tot het invoeren van de gegevens.

7.2 Scenario’s

Scenario Beschrijving MBH id MA id
2.0 blabla huidige, gestopte en toekomstige medicatieafspraken MBH_VO_start_eind MBH_VO_start_eind_MA

7.3 Inhoudelijke gegevens




8 Scenario 3: eigen medicatieafspraken (onderbreken en gebruiksduur)

8.1 Doel en verwacht resultaat

Doel Verwacht resultaat
Aantonen dat het systeem de juiste medicatieafspraken kan opleveren

Het systeem genereert technisch correcte berichten met de correcte medicatieafspraken.

Aantonen dat medicatieafspraken die niet (meer) relevant zijn voor het medicatieoverzicht, niet opgeleverd worden

Het systeem genereert technisch correcte berichten met de correcte medicatieafspraken.

Aantonen dat de gegevens in het systeem ingevoerd kunnen worden

Het systeem biedt de eindgebruiker de mogelijkheid tot het invoeren van de gegevens.

8.2 Scenario’s

Scenario Beschrijving MBH id MA id
3.0a optioneel blabla onderbroken medicatieafspraak MBH_VO_aanvullendeinstructie MBH_VO_aanvullendeinstructie_MA
3.1a optioneel blabla gebruiksperiode met gebruiksduur MBH_VO_aanvullendeinstructie MBH_VO_aanvullendeinstructie_MA

8.3 Inhoudelijke gegevens




9 Documenthistorie

Datum Omschrijving
Draft

Deze pagina maakt gebruik van diverse sections uit addendum 'database': medicatieoverzicht BEPERKT MA addendum.