Medicatieproces 9.1.0 - kwalificatie - voorschrift ontvangend systeem - MP-VOO

Uit informatiestandaarden
Ga naar: navigatie, zoeken
(Scenarioset 10: medicatievoorschriften met medicatieafspraak o.b.v. HPK of ZI-nr)
Regel 110: Regel 110:
  
 
=== Scenario’s ===
 
=== Scenario’s ===
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-1-Screenshots }}
+
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-VOO-1 }}
  
 
=== Inhoudelijke gegevens ===
 
=== Inhoudelijke gegevens ===
Regel 145: Regel 145:
  
 
=== Scenario’s ===
 
=== Scenario’s ===
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-2-Screenshots }}
+
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-VOO-2 }}
  
 
=== Inhoudelijke gegevens ===
 
=== Inhoudelijke gegevens ===
Regel 182: Regel 182:
 
<font color=#FF0000>LET OP: onderstaande scenario's hebben betrekking op de reeds in scenario 2.1, 2.2, 2.3 en 2.4 ontvangen medicatieafspraken.</font>
 
<font color=#FF0000>LET OP: onderstaande scenario's hebben betrekking op de reeds in scenario 2.1, 2.2, 2.3 en 2.4 ontvangen medicatieafspraken.</font>
  
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-3-Screenshots }}
+
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-VOO-3 }}
  
 
=== Inhoudelijke gegevens ===
 
=== Inhoudelijke gegevens ===
Regel 210: Regel 210:
  
 
=== Scenario’s ===
 
=== Scenario’s ===
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-4-Screenshots }}
+
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-VOO-4 }}
  
 
=== Inhoudelijke gegevens: Scenario 4.1 ===
 
=== Inhoudelijke gegevens: Scenario 4.1 ===
Regel 239: Regel 239:
  
 
=== Scenario’s ===
 
=== Scenario’s ===
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-5-Screenshots }}
+
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-VOO-5 }}
  
 
=== Inhoudelijke gegevens: Scenario 5.1 ===
 
=== Inhoudelijke gegevens: Scenario 5.1 ===
Regel 270: Regel 270:
  
 
=== Scenario’s ===
 
=== Scenario’s ===
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-6-Screenshots }}
+
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-VOO-6 }}
  
  
Regel 312: Regel 312:
  
 
=== Scenario’s ===
 
=== Scenario’s ===
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-7-Screenshots }}
+
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-VOO-7 }}
  
 
=== Inhoudelijke gegevens ===
 
=== Inhoudelijke gegevens ===
Regel 352: Regel 352:
 
|<font color=#C0C0C0>8.0</font><font color=#FF0000>*</font> || <font color=#C0C0C0>Ontvangen van alle initiële (andermans) oorspronkelijke bouwstenen </font> ||<font color=#C0C0C0>MBH_VO_VVandermansMA<br>MBH_VO_stakenandermansMA<br>MBH_VO_onderbrekenandermansMA<br>MBH_VO_wijzigenandermansMA</font>||<font color=#C0C0C0>MBH_VO_VVandermansMA_MA<br>MBH_VO_stakenandermansMA_MA1<br>MBH_VO_onderbrekenandermansMA_MA1<br>MBH_VO_wijzigenandermansMA_MA1 </font> ||<font color=#C0C0C0>MBH_VO_VVandermansMA_VV0<br>MBH_VO_stakenandermansMA_VV0<br>MBH_VO_onderbrekenandermansMA_VV0<br>MBH_VO_wijzigenandermansMA_VV0</font>
 
|<font color=#C0C0C0>8.0</font><font color=#FF0000>*</font> || <font color=#C0C0C0>Ontvangen van alle initiële (andermans) oorspronkelijke bouwstenen </font> ||<font color=#C0C0C0>MBH_VO_VVandermansMA<br>MBH_VO_stakenandermansMA<br>MBH_VO_onderbrekenandermansMA<br>MBH_VO_wijzigenandermansMA</font>||<font color=#C0C0C0>MBH_VO_VVandermansMA_MA<br>MBH_VO_stakenandermansMA_MA1<br>MBH_VO_onderbrekenandermansMA_MA1<br>MBH_VO_wijzigenandermansMA_MA1 </font> ||<font color=#C0C0C0>MBH_VO_VVandermansMA_VV0<br>MBH_VO_stakenandermansMA_VV0<br>MBH_VO_onderbrekenandermansMA_VV0<br>MBH_VO_wijzigenandermansMA_VV0</font>
 
|}
 
|}
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-8-Screenshots }}
+
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-VOO-8 }}
  
 
=== Inhoudelijke gegevens ===
 
=== Inhoudelijke gegevens ===
Regel 379: Regel 379:
  
 
=== Scenario’s ===
 
=== Scenario’s ===
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-9-Screenshots }}
+
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-VOO-9 }}
  
 
=== Inhoudelijke gegevens ===
 
=== Inhoudelijke gegevens ===
Regel 405: Regel 405:
  
 
=== Scenario’s ===
 
=== Scenario’s ===
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-10-Screenshots }}
+
{{#lst:mp:V9.1.0_kwalificatie_voorschrift_addendum|overview-VOO-10 }}
  
 
=== Inhoudelijke gegevens ===
 
=== Inhoudelijke gegevens ===

Versie van 31 mrt 2020 om 15:58

Issue icon.png

Deze pagina is nog in bewerking

Naar nictiz.nl

Inhoud

1 Inleiding

Dit document beschrijft het te doorlopen script bij kwalificatie voor de systeemrol:

  • VOorschrift Ontvangend systeem (MP-VOO) medicatieafspraak met of zonder verstrekkingsverzoek, lengte, gewicht, nierfunctiewaarde.

De doelgroep van dit document is de leverancier die wil kwalificeren. De kwalificatie wordt uitgevoerd met de Nictiz kwalificatiesimulator. Deze kwalificatiesimulator kan berichten verzenden en ontvangen.

1.1 Algemene voorwaarden voor kwalificatie

Een leverancier kan starten met een kwalificatie, als hij voldoet aan onderstaande voorwaarden:

  1. Kennis over de te gebruiken infrastructuur of het netwerk waarover uitgewisseld wordt en de toegang daartoe, inclusief authenticatie/autorisatie et cetera.
  2. Kennis en begrip van de Informatiestandaard Medicatieproces 9 (waaronder het functioneel ontwerp en de functionele en technische specificaties).
  3. Kennis, begrip, en het naleven van de aandachtspunten zoals beschreven in dit document.
  4. De kwalificatiedocumentatie bevat de gegevens die de kwalificerende partij zelf invoert. Het is van belang dat de gegevens juist ingevoerd worden. Onjuist ingevoerde gegevens (ook tijd/datum et cetera) leiden tot vertraging en kunnen blokkerend zijn voor het kwalificatieproces.
  5. Inhoudelijke informatie, beschreven in de informatiestandaard, moet altijd toegankelijk zijn voor de eindgebruiker. De leverancier levert voor deze informatie schermafdrukken op voor controle.
  6. Deze kwalificatie toetst geen infrastructurele eisen.

2 Uit te voeren stappen

Voer – voor ieder scenario in de 'Scenarioset' hoofdstukken – de volgende stappen uit:

  1. De kwalificatiesimulator verstuurt een ‘Voorschrift sturen’ bericht voor de persoon genoemd in Persoonsgegevens.
  2. Ontvang het ‘Voorschrift sturen’ bericht en toon de gegevens uit het bericht op het scherm en maak schermafdrukken.
  3. Beantwoord de kwalificatiesimulator met een ‘ontvangstbevestiging medicatievoorschrift’ bericht.

3 Op te leveren materialen

De op te leveren materialen bestaan voor alle scenario’s uit:

  1. schermafdrukken én
  2. de technische uitgaande berichten.

De schermafdrukken moeten duidelijk maken dat de gegevens correct ontvangen en verwerkt worden en de applicatie de samenhang tussen de bouwstenen bevat (samenhang is in ieder geval belangrijk voor de medicamenteuze behandeling (MBH).

4 Leeswijzer

Ieder navolgend hoofdstuk beschrijft een set scenario’s met steeds dezelfde paragraafindeling:

  1. Doel en verwacht resultaat
  2. Scenario’s
  3. Inhoudelijke gegevens

4.1 Doel en verwacht resultaat

Het doel geeft aan wat er met behulp van de scenario's in het betreffende hoofdstuk getest wordt en wat er door het XIS aangetoond moet worden.
Per doel is aangegeven wat het verwachte resultaat is.

4.2 Scenario's

In deze paragraaf zijn alle scenario's van het betreffende hoofdstuk beschreven.

Bij sommige scenario's staat aangegeven dat deze optioneel zijn. Dit betekent dat deze niet verplicht zijn om uit te voeren bij de kwalificatie indien deze niet van toepassing zijn voor het XIS. Als twee scenario's gemarkeerd zijn met een sterretje dan geldt dat één van de twee scenario's verplicht is en de andere optioneel. Indien er voor een scenario screenshots aangeleverd moeten worden, dan staat dat aangegeven.
De beschrijving bevat aanvullende informatie en instructies.
Bij elk scenario staan de id's van de Medicamenteuze Behandeling en de bouwstenen vermeld zoals die ook terug te vinden zijn in de paragraaf "Inhoudelijke gegevens" van het betreffende hoofdstuk.

4.3 Inhoudelijke gegevens

Dit onderdeel bevat de ‘Persoonsgegevens’ zoals naam, adres en woonplaats, maar ook een (fictief) Burgerservicenummer (BSN). Daarnaast bevat deze paragraaf de specifieke gegevens die de leverancier ontvangt als voorschrift ontvangend systeem. Dit zijn de gegevens voor medicatieafspraak, verstrekkingsverzoek, lengte, gewicht en laboratoriumuitslag (nierfunctiewaarde).

4.4 Gebruikersschermen

Hoe de gebruikersschermen van een systeem er precies uitzien, is vrij in te vullen (immers: juist gebruikersvriendelijkheid is iets waarop leveranciers moeten kunnen concurreren), mits alle informatie in de juiste samenhang met de juiste semantiek (betekenis) is terug te vinden. Dit betekent dat bouwstenen behorende bij dezelfde medicamenteuze behandeling als zodanig herkenbaar moeten zijn. Een applicatie hoeft niet de (technische) identificatie van een MBH te tonen (noch die van andere bouwstenen), maar wel de uitwerking daarvan: namelijk in samenhang getoonde bouwstenen en bouwsteen instantiaties. Samenhang en correcte verwerking is onder andere belangrijk voor de medicamenteuze behandeling (MBH), wijzigingen en stops.

4.5 Datum T

T is een datum die we tijdens de kwalificatie nader invullen / afspreken (betreft over het algemeen de huidige/kwalificatie datum). Als ergens staat T – 100D betekent dit: 100 dagen eerder dan die afgesproken datum.

4.6 OID's

De identificaties hebben de volgende root OID’s

Omschrijving OID
Medicamenteuze behandeling 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1
Medicatieafspraak 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.16076005.1
Toedieningsafspraak 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.422037009.1
Medicatiegebruik 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.6.1
Verstrekkingsverzoek 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.52711000146108.1
Medicatieverstrekking 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1
Laboratoriumuitslag (Nierfunctiewaarde) ​2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.24030.1
Lengte 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.23023.1
Gewicht 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.23028.1



5 Scenarioset 1: medicatievoorschriften met basale inhoud medicatieafspraak en verstrekkingsverzoek - gebruiksperiode/extra VV

5.1 Doel en verwacht resultaat

Doel Verwacht resultaat
Aantonen dat het systeem medicatievoorschriften met basale inhoud medicatieafspraken en verstrekkingsverzoeken kan ontvangen (alle scenario’s).

Het systeem ontvangt en toont inhoudelijk correcte gegevens.
Medicatieafspraak: gebruiksinstructie omschrijving, afspraakdatum, voorschrijfeenheden, voorschrijven op PRK, MA id, MBH id.
Verstrekkingsverzoek: referentie naar MA, VV id, MBH id, te verstrekken hoeveelheid, beoogd verstrekker.

Aantonen dat de medicatieafspraak gebruiksperiode correct wordt ontvangen

Het systeem gaat correct om met ingangsdatum, duur, einddatum.

Aantonen dat er extra VV bij een bestaande MA kan worden ontvangen

Het systeem gaat correct om met een nieuw VV bij een bestaande MA.

Aantonen dat eenheid dosis correct verwerkt wordt

Het systeem gaat correct om met de eenheden dosis/stuks.

Aantonen dat de gegevens in het systeem ontvangen kunnen worden (alle scenario's)

Het systeem biedt de eindgebruiker de mogelijkheid tot het inzien van de gegevens.

5.2 Scenario’s

Scenario Beschrijving MBH id MA id VV id
1.1
Medicatievoorschrift met een medicatieafspraak gebruiksperiode ingangsdatum en einddatum
MBH_910_start_eind MBH_910_start_eind_MA MBH_910_start_eind_VV
1.2a
Medicatievoorschrift met een medicatieafspraak gebruiksperiode ingangsdatum en duur (weken)
MBH_910_start_duur MBH_910_start_duur_MA MBH_910_start_duur_VV
1.2b
Medicatievoorschrift met een medicatieafspraak gebruiksperiode ingangsdatum en duur (dagen)
MBH_910_start_duur2 MBH_910_start_duur2_MA MBH_910_start_duur2_VV
1.3
Medicatievoorschrift met een medicatieafspraak gebruiksperiode ingangsdatum (chronische medicatie)
MBH_910_chronisch MBH_910_chronisch_MA MBH_910_chronisch_VV
1.4
Extra VV onder bestaande MA
LET OP: VV bij de bestaande MA uit scenario 1.3
MBH_910_chronisch MBH_910_chronisch_MA MBH_910_chronisch_VV_extraVVbestaandeMA
1.5
Medicatievoorschrift met eenheid 'dosis/stuks'
MBH_910_dosis_stuks MBH_910_dosis_stuks_MA MBH_910_dosis_stuks_VV


5.3 Inhoudelijke gegevens




6 Scenarioset 2: medicatievoorschriften met basale inhoud medicatieafspraak en verstrekkingsverzoek - andere elementen

6.1 Doel en verwacht resultaat

Doel Verwacht resultaat
Aantonen dat het systeem medicatievoorschriften met basale inhoud medicatieafspraken en verstrekkingsverzoeken kan ontvangen (alle scenario’s).

Het systeem ontvangt en toont inhoudelijk correcte gegevens.
Medicatieafspraak: gebruiksinstructie omschrijving, afspraakdatum, voorschrijfeenheden, voorschrijven op PRK, MA id, MBH id.
Verstrekkingsverzoek: referentie naar MA, VV id, MBH id, te verstrekken hoeveelheid, beoogd verstrekker.

Aantonen dat andere elementen van de medicatieafspraak en verstrekkingsverzoek correct worden ontvangen

Het systeem gaat correct om met aanvullende instructie, toelichting, aanvullende informatie, aanvullende wensen, reden van voorschrijven (verplichting voor 23 geneesmiddelen), toedieningsweg (afwijkende toedieningsweg).

Aantonen dat de gegevens in het systeem ontvangen kunnen worden (alle scenario's)

Het systeem biedt de eindgebruiker de mogelijkheid tot het inzien van de gegevens.


6.2 Scenario’s

Scenario Beschrijving MBH id MA id VV id
2.1
Aanvullende instructie (MA)
MBH_910_aanvullendeinstructie MBH_910_aanvullendeinstructie_MA MBH_910_aanvullendeinstructie_VV
2.2
Toelichting (MA), toelichting (VV)
MBH_910_toelichting MBH_910_toelichting_MA MBH_910_toelichting_VV
2.3
Reden van voorschrijven (MA)
MBH_910_redenvanvoorschrijven MBH_910_redenvanvoorschrijven_MA MBH_910_redenvanvoorschrijven_VV
2.4
Aanvullende informatie (MA), aanvullende wensen (VV), Toedieningsweg (MA), meerdere MBHs in één voorschrift
MBH_910_aanvullendeinformatiewensen
MBH_910_Toedieningsweg
MBH_910_aanvullendeinformatiewensen_MA
MBH_910_Toedieningsweg_MA
MBH_910_aanvullendeinformatiewensen_VV
MBH_910_Toedieningsweg_VV


6.3 Inhoudelijke gegevens




7 Scenarioset 3: medicatievoorschriften met stop-medicatieafspraken (staken, wijzigen, onderbreken)

7.1 Doel en verwacht resultaat

Doel Verwacht resultaat
Aantonen dat het systeem correct omgaat met stop-medicatieafspraken (staken) Het systeem verwerkt een stop-medicatieafspraak (staken) correct
Aantonen dat het systeem correct omgaat met technische stop-medicatieafspraken als onderdeel van een wijziging Het systeem verwerkt een technische stop-medicatieafspraak in het geval van een wijziging op correcte wijze. De technische stop-medicatieafspraak wordt niet als zodanig getoond aan de eindgebruiker.
Aantonen dat het systeem correct omgaat met de reden wijzigen of staken Het systeem toont de reden wijzigen of staken.
Aantonen dat het systeem correct omgaat met tijdelijk onderbreken Het systeem verwerkt een stop-medicatieafspraak (onderbreken) correct
Aantonen dat de gegevens in het systeem ontvangen kunnen worden (alle scenario's)

Het systeem biedt de eindgebruiker de mogelijkheid tot het inzien van de gegevens.

7.2 Scenario’s

LET OP: onderstaande scenario's hebben betrekking op de reeds in scenario 2.1, 2.2, 2.3 en 2.4 ontvangen medicatieafspraken.


Scenario Beschrijving MBH id MA id VV id
3.1
Stop-medicatieafspraak, met reden staken
LET OP: stop medicatieafspraak van scenario 2.1
MBH_910_aanvullendeinstructie MBH_910_aanvullendeinstructie_MA_staken
3.2
Wijziging medicatieafspraak, met reden wijziging (stop-ma + nieuwe ma) met VV
LET OP: wijziging medicatieafspraak van scenario 2.2
MBH_910_toelichting MBH_910_toelichting_MA_wijzigingmetVV
MBH_910_toelichting_MA_techstaken
MBH_910_toelichting_VV_extra
3.3
Wijziging medicatieafspraak, met reden wijziging (stop-ma + nieuwe ma) zonder VV
LET OP: wijziging medicatieafspraak van scenario 2.3
MBH_910_redenvanvoorschrijven MBH_910_redenvanvoorschrijven_MA_wijzigingzonderVV
MBH_910_redenvanvoorschrijven_MA_techstaken
3.4
Onderbreken medicatieafspraak
LET OP: onderbreking medicatieafspraak van scenario 2.4
MBH_910_aanvullendeinformatiewensen MBH_910_aanvullendeinformatiewensen_MA_onderbreken


7.3 Inhoudelijke gegevens




8 Scenarioset 4: medicatievoorschrift met lengte en gewicht

8.1 Doel en verwacht resultaat

Doel Verwacht resultaat
Aantonen dat het systeem medicatievoorschriften met lengte en gewicht kan ontvangen. Het systeem ontvangt en toont inhoudelijk correcte gegevens.
Aantonen dat de gegevens in het systeem ontvangen kunnen worden (alle scenario's)

Het systeem biedt de eindgebruiker de mogelijkheid tot het inzien van de gegevens.


8.2 Scenario’s

Scenario Beschrijving MBH id MA id VV id
4.1
Medicatievoorschrift, met lengte en gewicht (zonder eigen id)
MBH_910_Lengte_Gewicht MBH_910_Lengte_Gewicht_MA_1 MBH_910_Lengte_Gewicht_VV_1
4.2
Medicatievoorschrift, met lengte en gewicht (als persistente bouwstenen)
MBH_910_Lengte_Gewicht_Persistent MBH_910_Lengte_Gewicht_Persistent_MA MBH_910_Lengte_Gewicht_Persistent_VV


8.3 Inhoudelijke gegevens: Scenario 4.1


8.4 Inhoudelijke gegevens: Scenario 4.2


9 Scenarioset 5: medicatievoorschriften met nierfunctiewaarde

9.1 Doel en verwacht resultaat

Doel Verwacht resultaat
Aantonen dat het systeem medicatievoorschriften met nierfunctiewaarde kan ontvangen. Het systeem ontvangt en toont inhoudelijk correcte gegevens.
Aantonen dat de gegevens in het systeem ontvangen kunnen worden (alle scenario's)

Het systeem biedt de eindgebruiker de mogelijkheid tot het inzien van de gegevens.


9.2 Scenario’s

Scenario Beschrijving MBH id MA id VV id
5.1
Medicatievoorschrift, met Nierfunctiewaarde (zonder eigen id)
MBH_910_Nierfunctie MBH_910_Nierfunctie_MA_1 MBH_910_Nierfunctie_VV_1
5.2
Medicatievoorschrift, met Nierfunctiewaarde (als persistente bouwsteen)
MBH_910_Nierfunctie_Persistent MBH_910_Nierfunctie_Persistent_MA MBH_910_Nierfunctie_Persistent_VV


9.3 Inhoudelijke gegevens: Scenario 5.1


9.4 Inhoudelijke gegevens: Scenario 5.2


10 Scenarioset 6: medicatievoorschriften met diverse doseerschema's

10.1 Doel en verwacht resultaat

Doel Verwacht resultaat
Aantonen dat het systeem correct omgaat met medicatieafspraken met verschillende doseerschema’s.

Het systeem ontvangt en toont inhoudelijk correcte gegevens.

Aantonen dat de gegevens in het systeem ontvangen kunnen worden (alle scenario's)

Het systeem biedt de eindgebruiker de mogelijkheid tot het inzien van de gegevens.


10.2 Scenario’s

Scenario Beschrijving MBH id MA id VV id
6.1
Variabele frequentie
MBH_910_variabelefrequentie MBH_910_variabelefrequentie_MA MBH_910_variabelefrequentie_VV
6.2
Interval
MBH_910_interval MBH_910_interval_MA MBH_910_interval_VV
6.3
Variabele hoeveelheid (1)
MBH_910_variabelehoeveelheid MBH_910_variabelehoeveelheid_MA MBH_910_variabelehoeveelheid_VV
6.4
Zonder keerdosis
MBH_910_zonderkeerdosis MBH_910_zonderkeerdosis_MA MBH_910_zonderkeerdosis_VV
6.5
Bijzondere keerdosis
MBH_910_bijzonderekeerdosis MBH_910_bijzonderekeerdosis_MA MBH_910_bijzonderekeerdosis_VV
6.6
Variabele hoeveelheid (2)
MBH_910_variabelehoeveelheid2 MBH_910_variabelehoeveelheid2_MA MBH_910_variabelehoeveelheid2_VV
6.7a
Tijdstippen IsFlexibel "Ja"
MBH_910_tijdstippen MBH_910_tijdstippen_MA MBH_910_tijdstippen_VV
6.7b
Tijdstippen IsFlexibel "Nee"
MBH_910_tijdstippenExact MBH_910_tijdstippenExact_MA MBH_910_tijdstippenExact_VV
6.8
Weekdagen
MBH_910_weekdagen MBH_910_weekdagen_MA MBH_910_weekdagen_VV
6.9
Dagdeel
MBH_910_dagdeel MBH_910_dagdeel_MA MBH_910_dagdeel_VV
6.10
Cyclisch schema
MBH_910_cyclischschema MBH_910_cyclischschema_MA MBH_910_cyclischschema_VV
6.11
Afbouw schema en doseerduur
MBH_910_afbouwschema MBH_910_afbouwschema_MA MBH_910_afbouwschema_VV
6.12
Variabele hoeveelheid en maximum
MBH_910_variabelehoeveelheidenmaximum MBH_910_variabelehoeveelheidenmaximum_MA MBH_910_variabelehoeveelheidenmaximum_VV
6.13
Toedieningssnelheid
MBH_910_toedieningssnelheid MBH_910_toedieningssnelheid_MA MBH_910_toedieningssnelheid_VV
6.14
Toedieningsduur
MBH_910_toedieningsduur MBH_910_toedieningsduur_MA MBH_910_toedieningsduur_VV
6.15
Zo nodig
MBH_910_zonodig MBH_910_zonodig_MA MBH_910_zonodig_VV


10.3 Inhoudelijke gegevens


11 Scenarioset 7: medicatievoorschriften met magistraal/eigen artikel

11.1 Doel en verwacht resultaat

Doel Verwacht resultaat
Aantonen dat het systeem correct omgaat met medicatieafspraken met magistralen.

Het systeem ontvangt en toont inhoudelijk correcte gegevens, met geneesmiddelen geregistreerd als ingrediënt(en).

Aantonen dat het systeem correct omgaat met medicatieafspraken met eigen artikelen (90 miljoen nummers).

Het systeem ontvangt en toont correcte gegevens, met een 90 miljoen nummer en ingrediënt(en).

Aantonen dat de gegevens in het systeem ontvangen kunnen worden (alle scenario's)

Het systeem biedt de eindgebruiker de mogelijkheid tot het inzien van de gegevens.

11.2 Scenario’s

Scenario Beschrijving MBH id MA id VV id
7.1
Alle ingrediënten
MBH_910_magistraalalleingredienten MBH_910_magistraalalleingredienten_MA MBH_910_magistraalalleingredienten_VV
7.2
Actief ingrediënt
MBH_910_magistraalactieveingredient MBH_910_magistraalactieveingredient_MA MBH_910_magistraalactieveingredient_VV
7.3
90 miljoen nummer
MBH_910_magistraal90miljoennr MBH_910_magistraal90miljoennr_MA MBH_910_magistraal90miljoennr_VV


11.3 Inhoudelijke gegevens


12 Scenarioset 8: medicatievoorschriften op basis van andermans medicatieafspraak

12.1 Doel en verwacht resultaat

Doel Verwacht resultaat
Aantonen dat er een voorschrift op basis van een medicatieafspraak van een ander ontvangen kan worden Het systeem ontvangt en verwerkt de medicatieafspraak met kopie indicator correct. NOG VOOR ZORGEN DAT ORIGINELE MA OOK AL ONTVANGEN IS
Aantonen dat er een stop-medicatieafspraak op basis van een medicatieafspraak van een ander ontvangen kan worden Het systeem ontvangt en verwerkt de stop-medicatieafspraak correct. NOG VOOR ZORGEN DAT ORIGINELE MA OOK AL ONTVANGEN IS
Aantonen dat er een wijziging op basis van een medicatieafspraak van een ander ontvangen kan worden Het systeem ontvangt en verwerkt een technische stop-medicatieafspraak en nieuwe medicatieafspraak correct. NOG VOOR ZORGEN DAT ORIGINELE MA OOK AL ONTVANGEN IS
Aantonen dat het systeem een correcte samenhang van de Medicatiebouwstenen binnen de MBH kan weergeven Het systeem toont de gegevens correct.
Aantonen dat de gegevens in het systeem ingezien kunnen worden (alle scenario's)

Het systeem biedt de eindgebruiker de mogelijkheid tot het inzien van de gegevens.

12.2 Scenario’s

*LET OP: van scenario 8.0 zelf zijn geen screenshots nodig. Echter moeten de gegevens uit scenario 8.0 wel terug te zien zijn in de screenshots van scenario 8.1, 8.2, 8.3 en 8.4 binnen de medicamenteuze behandeling waartoe ze behoren.

Scenario Beschrijving MBH id MA id VV id
8.0* Ontvangen van alle initiële (andermans) oorspronkelijke bouwstenen MBH_VO_VVandermansMA
MBH_VO_stakenandermansMA
MBH_VO_onderbrekenandermansMA
MBH_VO_wijzigenandermansMA
MBH_VO_VVandermansMA_MA
MBH_VO_stakenandermansMA_MA1
MBH_VO_onderbrekenandermansMA_MA1
MBH_VO_wijzigenandermansMA_MA1
MBH_VO_VVandermansMA_VV0
MBH_VO_stakenandermansMA_VV0
MBH_VO_onderbrekenandermansMA_VV0
MBH_VO_wijzigenandermansMA_VV0
Scenario Beschrijving MBH id MA id VV id
8.1
Verstrekkingsverzoek onder andermans medicatieafspraak
MBH_910_VVandermansMA MBH_910_VVandermansMA_MA MBH_910_VVandermansMA_VV
8.2
Stoppen andermans medicatieafspraak
MBH_910_stakenandermansMA MBH_910_stakenandermansMA_MA2
8.3
Onderbreken andermans medicatieafspraak
MBH_910_onderbrekenandermansMA MBH_910_onderbrekenandermansMA_MA2
8.4
Wijzigen andermans medicatieafspraak
MBH_910_wijzigenandermansMA MBH_910_wijzigenandermansMA_MA_techstaken
MBH_910_wijzigenandermansMA_MA2


12.3 Inhoudelijke gegevens


13 Scenarioset 9: medicatievoorschriften met verstrekkingsverzoek - overige elementen

13.1 Doel en verwacht resultaat

Doel Verwacht resultaat
Aantonen dat het systeem correct omgaat met de verbruiksperiode Het systeem kan omgaan met verbruiksperiode ingangsdatum, duur en einddatum.
Aantonen dat het systeem correct omgaat met overige elementen Het systeem kan omgaan met herhalingen en afleverlocatie.
Aantonen dat de gegevens in het systeem ontvangen kunnen worden (alle scenario's)

Het systeem biedt de eindgebruiker de mogelijkheid tot het inzien van de gegevens.

13.2 Scenario’s

Scenario Beschrijving MBH id MA id VV id
9.1a
Logistieke verbruiksperiode
MBH_910_logistiekeverbruiksperiode_start_eind MBH_910_logistiekeverbruiksperiode_start_eind_MA MBH_910_logistiekeverbruiksperiode_start_eind_VV
9.1b
Logistieke verbruiksperiode
MBH_910_logistiekeverbruiksperiode_eind MBH_910_logistiekeverbruiksperiode_eind_MA MBH_910_logistiekeverbruiksperiode_eind_VV
9.1c
Logistieke verbruiksperiode
MBH_910_logistiekeverbruiksperiode_duur_dagen MBH_910_logistiekeverbruiksperiode_duur_dagen_MA MBH_910_logistiekeverbruiksperiode_duur_dagen_VV
9.2
Herhalingen
MBH_910_herhalingen MBH_910_herhalingen_MA MBH_910_herhalingen_VV
9.3
Afleverlocatie
MBH_910_afleverlocatie MBH_910_afleverlocatie_MA MBH_910_afleverlocatie_VV


13.3 Inhoudelijke gegevens


14 Scenarioset 10: medicatievoorschriften met medicatieafspraak o.b.v. HPK of ZI-nr

14.1 Doel en verwacht resultaat

Doel Verwacht resultaat
Aantonen dat het systeem correct omgaat met voorschriften op andere geneesmiddelniveaus Het systeem biedt de mogelijkheid om voorschriften op HPK of ZI-nr niveau te ontvangen.
Aantonen dat de gegevens in het systeem ontvangen kunnen worden (alle scenario's)

Het systeem biedt de eindgebruiker de mogelijkheid tot het inzien van de gegevens.

14.2 Scenario’s

Scenario Beschrijving MBH id MA id VV id
10.1
HPK geneesmiddel
MBH_910_HPKvoorschrijven MBH_910_HPKvoorschrijven_MA MBH_910_HPKvoorschrijven_VV
10.2
ZI-nr geneesmiddel
MBH_910_ZINRvoorschrijven MBH_910_ZINRvoorschrijven_MA MBH_910_ZINRvoorschrijven_VV


14.3 Inhoudelijke gegevens


15 Documenthistorie

Datum Omschrijving
februari 2020 Draft