Addenda voor inhoudelijke gegevens Raadplegen medicatieverstrekking MP9.0.6

Uit informatiestandaarden
Ga naar: navigatie, zoeken

Issue icon.png

Dit is een verouderde pagina. De actuele versies zijn te vinden via de MedMij kwalificatie pagina.


Naar nictiz.nl

MEDICATIEGEGEVENS RAADPLEGEND SYSTEEM - MEDICATIEVERSTREKKING

1 Inleiding

Dit document bevat de addenda met inhoudelijke gegevens voor de systeemrol:

  • Medicatiegegevens raadplegend systeem - medicatieverstrekking

De doelgroep van dit document is de leverancier die wil kwalificeren. Het document '13. Kwalificatiescript - Raadplegen medicatieverstrekking' verwijst naar dit document.

Hieronder volgen een aantal belangrijke aandachtspunten.

1.1 Persoonsgegevens

Het onderdeel ‘Persoonsgegevens’ bevat algemene gegevens over de persoon zoals naam, adres en woonplaats, maar ook een (fictief) Burgerservicenummer (BSN). PGO’s mogen echter geen BSN verwerken. Een PGO behoort namelijk tot het persoonsdomein en valt daarom buiten wetgeving voor het zorgaanbiedersdomein. Een XIS mag ook geen BSN naar het persoonsdomein – en dus PGO’s - sturen. Er is wel een fBSN (fictief BSN voor testdoeleinden) in de persoonsgegevens opgenomen, zodat ook een XIS zich voor deze rol kan kwalificeren.

1.2 Datum T

T is een datum die we tijdens de kwalificatie nader invullen / afspreken. Als ergens staat T-100D betekent dit: 100 dagen eerder dan de afgesproken datum.

1.3 Specifieke gegevens

Deze paragraaf bevat specifieke gegevens die de leverancier moet meegeven als Medicatiegegevens raadplegend systeem

1.4 Gegevens medicatieverstrekking

Het onderdeel ‘Gegevens medicatieverstrekking’ bevat de gegevens van de medicatieverstrekking, zoals datum, geneesmiddel, betrokken zorgverlener, te verstrekken hoeveelheid. Dit gaat om het verwachte resultaat van de raadpleging. T is een datum die we tijdens de kwalificatie nader invullen / afspreken. Als ergens staat T – 100 betekent dit: 100 dagen eerder dan die afgesproken datum.

1.5 Alle gegevens medicatie

Een overzicht van alle testgegevens voor de bouwstenen (medicatieafspraak, verstrekkingsverzoek, toedieningsafspraak, verstrekking en medicatiegebruik) bij raadplegen / beschikbaarstellen medicatiegegevens vindt u hier.


1.6 OID's

De identificaties hebben de volgende root OID’s

Medicamenteuze behandeling 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1
Medicatieafspraak 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.16076005.1
Toedieningsafspraak 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.422037009.1
Medicatiegebruik 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.6.1
Verstrekkingsverzoek 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.52711000146108.1
Medicatieverstrekking 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1

2 Basis: raadplegen, tonen, filtercriteria

2.1 Scenario 1.1 – 1.6

2.1.1 Persoonsgegevens

Patiënt
Gegevenselement Waarde
Naamgegevens R. XXX_Dirksz
Patient identificatienummer 999911326 [BSN]
Patient identificatienummer 11101 met root OID '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.19829.1'
Geboortedatum 1 aug 1964
Geslacht Man (code = 'M' in codeSystem '2.16.840.1.113883.5.1')

2.1.2 Specifieke gegevens

Filtercriteria

LET OP: gebruik bij alle scenario's het filter: 'Type = medicatieverstrekking'

Scenario Gegevenselement Waarde
1.1 Geen
1.2 Medicatieverstrekking/identificatie MBH_113_1_MVE_1
MBH_113_2_MVE_1
MBH_113_3_MVE_1
1.3 Productcode PRK 6939
HPK 615560
PRK 3891
1.4 Medicatieverstrekkingsperiode/begindatum T-180
1.5 Medicatieverstrekkingsperiode/einddatum T
1.6 Medicatieverstrekkingsperiode/begindatum T-180
Medicatieverstrekkingsperiode/einddatum T

2.1.3 Gegevens medicatieverstrekking

Verstrekking
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_113_1_MVE_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1)
Datum T- 50 dagen, om 12:25
Verstrekker
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder identificatie nummer 01236578 (in identificerend systeem: 2.16.528.1.1007.3.3)
Organisatie naam Apotheek de Gulle Gaper
Verstrekte hoeveelheid 30 stuks
Geneesmiddel - primaire code PRIMPERAN ZETPIL 20MG (code = '229709' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Relatie naar verstrekkingsverzoek MBH_113_1_VV_1
MBH identificatie MBH_113_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)
Verstrekking
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_113_2_MVE_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1)
Datum T- 30 dagen, om 15:55
Verstrekker
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder identificatie nummer 01236578 (in identificerend systeem: 2.16.528.1.1007.3.3)
Organisatie naam Apotheek de Gulle Gaper
Verstrekte hoeveelheid 25 stuks
Geneesmiddel - primaire code Zestril tablet 10mg (code = '615560' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Relatie naar verstrekkingsverzoek MBH_113_2_VV_1
MBH identificatie MBH_113_2 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)
Verstrekking
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_113_3_MVE_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1)
Datum T- 30 dagen, om 15:56
Verstrekker
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder identificatie nummer 01236578 (in identificerend systeem: 2.16.528.1.1007.3.3)
Organisatie naam Apotheek de Gulle Gaper
Verstrekte hoeveelheid 21 stuks
Geneesmiddel - primaire code ROTER APC TABLET (code = '202185' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Relatie naar verstrekkingsverzoek MBH_113_3_VV_1
MBH identificatie MBH_113_3 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)

2.2 Scenario 1.7 – 1.9

2.2.1 Persoonsgegevens

Patiënt
Gegevenselement Waarde
Naamgegevens Pauline P. XXX_Bourgonje
Patient identificatienummer 999911296 [BSN]
Patient identificatienummer 12102 met root OID '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.19829.1'
Geboortedatum 1 aug 1964
Geslacht Vrouw (code = 'F' in codeSystem '2.16.840.1.113883.5.1')

2.2.2 Specifieke gegevens

Filtercriteria

LET OP: gebruik bij alle scenario's het filter: 'Type = medicatieverstrekking'

Scenario Gegevenselement Waarde
1.7 Medicatieverstrekking/identificatie MBH_123_1_MVE_1
1.5 MBH/identificatie MBH_123_1
1.6 Productcode HPK 1205943

2.2.3 Gegevens medicatieverstrekking

Verstrekking
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_123_1_MVE_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1)
Datum T- 7 dagen
Verstrekker
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder identificatie nummer 01236578 (in identificerend systeem: 2.16.528.1.1007.3.3)
Organisatie naam Apotheek de Gulle Gaper
Verstrekte hoeveelheid 100 gram
Geneesmiddel - primaire code CETOMACROGOLCREME MET 10% VASELINE FAGRON (code = '1205943' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Relatie naar verstrekkingsverzoek MBH_123_1_VV_1
MBH identificatie MBH_123_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)

2.3 Scenario 1.10

2.3.1 Persoonsgegevens

Patiënt
Gegevenselement Waarde
Naamgegevens R. XXX_Ruys
Patient identificatienummer 999911351 [BSN]
Patient identificatienummer 13103 met root OID '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.19829.1'
Geboortedatum 1 aug 1964
Geslacht Man (code = 'M' in codeSystem '2.16.840.1.113883.5.1')

2.3.2 Specifieke gegevens

Geen

2.3.3 Gegevens medicatieverstrekking

Geen

3 Medicamenteuze behandeling

3.1 Scenario 2.1 - gewijzigde MBH

3.1.1 Persoonsgegevens

Patiënt
Gegevenselement Waarde
Naamgegevens R. XXX_Gobee
Patient identificatienummer 999911314 [BSN]
Patient identificatienummer 21104 met root OID '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.19829.1'
Geboortedatum 1 aug 1964
Geslacht Vrouw (code = 'F' in codeSystem '2.16.840.1.113883.5.1')

3.1.2 Specifieke gegevens

Scenario en bijbehorende MBH

LET OP: gebruik bij alle scenario's het filter: 'Type = medicatieverstrekking'

Scenario Medicamenteuze behandeling (MBH)
2.1 MBH_213_1 – gewijzigd

3.1.3 Gegevens medicatieverstrekking

Verstrekking
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_213_1_MVE_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1)
Datum T- 50 dagen, om 13:25
Verstrekker
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder identificatie nummer 01236578 (in identificerend systeem: 2.16.528.1.1007.3.3)
Organisatie naam Apotheek de Gulle Gaper
Verstrekte hoeveelheid 40 stuks
Geneesmiddel - primaire code MIZOLLEN TABLET MGA 10MG (code = '1101099' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Relatie naar verstrekkingsverzoek MBH_213_1_VV_1
MBH identificatie MBH_213_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)
Verstrekking
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_213_1_MVE_2 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1)
Datum T- 40 dagen, om 09:13
Verstrekker
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder identificatie nummer 01236578 (in identificerend systeem: 2.16.528.1.1007.3.3)
Organisatie naam Apotheek de Gulle Gaper
Verstrekte hoeveelheid 60 stuks
Geneesmiddel - primaire code MIZOLLEN TABLET MGA 10MG (code = '1101099' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Relatie naar verstrekkingsverzoek MBH_213_1_VV_2
MBH identificatie MBH_213_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)
Verstrekking
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_213_1_MVE_3 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1)
Datum T- 15 dagen, om 17:25
Verstrekker
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder identificatie nummer 01236578 (in identificerend systeem: 2.16.528.1.1007.3.3)
Organisatie naam Apotheek de Gulle Gaper
Verstrekte hoeveelheid 30 stuks
Geneesmiddel - primaire code MIZOLLEN TABLET MGA 10MG (code = '1101099' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Verbruiksduur 30 dagen
Relatie naar verstrekkingsverzoek MBH_213_1_VV_2
MBH identificatie MBH_213_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)

4 Magistraal

4.1 Scenario 4.1

4.1.1 Persoonsgegevens

Patiënt
Gegevenselement Waarde
Naamgegevens R. XXX_Strengersz
Patient identificatienummer 999911338 [BSN]
Patient identificatienummer 41106 met root OID '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.19829.1'
Geboortedatum 1 aug 1964
Geslacht Vrouw (code = 'F' in codeSystem '2.16.840.1.113883.5.1')

4.1.2 Specifieke gegevens

Scenario en bijbehorende MBH

LET OP: gebruik bij alle scenario's het filter: 'Type = medicatieverstrekking'

Scenario Medicamenteuze behandeling (MBH)
4.1 MBH_413_9 –Distributievorm
MBH_413_15 – Magistraal

4.1.3 Gegevens medicatieverstrekking

Verstrekking
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_413_9_MVE_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1)
Datum T, om 10:35
Verstrekker
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder identificatie nummer 01236578 (in identificerend systeem: 2.16.528.1.1007.3.3)
Organisatie naam Apotheek de Gulle Gaper
Verstrekte hoeveelheid 90 stuks
Geneesmiddel - primaire code INEGY TABLET 10/20MG (code = '1719785' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Distributievorm Geïndividualiseerd distributiesysteem (code = '1' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.20.77.5.3.8')
Relatie naar verstrekkingsverzoek MBH_413_9_VV_1
MBH identificatie MBH_413_9 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)
Verstrekking
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_413_15_MVE_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1)
Datum T, om 10:35
Verstrekker
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder identificatie nummer 01236578 (in identificerend systeem: 2.16.528.1.1007.3.3)
Organisatie naam Apotheek de Gulle Gaper
Verstrekte hoeveelheid 100 gram
Geneesmiddel - Product specificatie
Product naam Ureum 10% in eucerine cum aqua 100gr
Omschrijving Titel: Ureum 10% in eucerine cum aqua 100gr Regel: UREUM 10gr Regel: EUCERINE MET WATER FAGRON ad 100gr
Ingredient
Ingredient code UREUM (code = '15219127' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Sterkte 10 gram per 100 gram
Ingredient
Ingredient code EUCERINE MET WATER FAGRON (code = '14740877' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Sterkte 90 gram per 100 gram
Relatie naar verstrekkingsverzoek MBH_513_15_VV_1
MBH identificatie MBH_413_15 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)

5 Specifieke inhoud

5.1 Scenario 5.1

5.1.1 Persoonsgegevens

Patiënt
Gegevenselement Waarde
Naamgegevens J. XXX_Amaya
Patient identificatienummer 999911764 [BSN]
Patient identificatienummer 51107 met root OID '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.19829.1'
Geboortedatum 6 aug 1964
Geslacht Man (code = 'M' in codeSystem '2.16.840.1.113883.5.1')

5.1.2 Specifieke gegevens

Scenario en bijbehorende MBH

LET OP: gebruik bij alle scenario's het filter: 'Type = medicatieverstrekking'

Scenario Medicamenteuze behandeling (MBH)
5.1 MBH_513_2 – Relatie naar verstrekkingsverzoek, Aanschrijfdatum
MBH_513_4 – Aanvullende informatie, toelichting

5.1.3 Gegevens medicatieverstrekking

Verstrekking
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_513_2_MVE_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1)
Aanschrijfdatum T, om 14:32
Verstrekker
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder identificatie nummer 01236578 (in identificerend systeem: 2.16.528.1.1007.3.3)
Organisatie naam Apotheek de Gulle Gaper
Verstrekte hoeveelheid 30 stuks
Geneesmiddel - primaire code FUROSEMIDE ACTAVIS TABLET 40MG (code = '571148' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Relatie naar verstrekkingsverzoek MBH_513_2_VV_2
MBH identificatie MBH_513_2 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)
Verstrekking
Gegevenselement Waarde
Identificatie MBH_513_4_MVE_1 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.373784005.1)
Datum T- 5 dagen, om 09:45
Verstrekker
Zorgaanbieder
Zorgaanbieder identificatie nummer 01236578 (in identificerend systeem: 2.16.528.1.1007.3.3)
Organisatie naam Apotheek de Gulle Gaper
Verstrekte hoeveelheid 30 stuks
Geneesmiddel - primaire code AMOXICILLINE PCH CAPSULE 500MG (code = '646083' in codeSystem 'G-Standaard HPK')
Afleverlocatie Huisadres patiënt
Aanvullende informatie Aantal bewust gewijzigd (code = '1' in codeSystem '2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.20.77.5.2.14.2052')
Toelichting Patiënt gaf aan nog wat op voorraad te hebben, wens patiënt om minder te verstrekken.
Relatie naar verstrekkingsverzoek MBH_513_4_VV_1
MBH identificatie MBH_513_4 (in identificerend systeem: 2.16.840.1.113883.2.4.3.11.999.77.1.1)